Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2015, 11:23   #92
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Fyrskar Zobacz post
Clutterbane, pierwszy post jest już skończony? Czy też nadal under construction?
Z rana chciałem napisać 20 stron, ale szkoda języka, jak w następnej kolejce zgnijecie w kopalni.

Jak są pytania to tutaj poproszę i ewentualnie rozbuduję.

---

Utworzyłem dokument z takimi smaczkami mechanicznymi - dodatkowymi, niepozornymi zasadami, które dotychczas przewijały się w mojej sesji. Niektóre są prawie że nowe - z tej dotyczącej piwa Bugmana wcześniej nie korzystaliśmy, a o osełce już kiedyś napominałem, ale nie było okazji użyć w praktyce.

W pierwszym komentarzu pojawiło się też o żywotności i spis wykorzystywanych wariantów zasad z podręczników WFRP 2.

Za chwilę wszystkie karty postaci będą już w pełni załączone w pierwszym komentarzu i od tej pory korzystamy tylko i wyłącznie z tych KP i arkuszy ekwipunku.

---

Pierwszy odpis zaserwowałem Wam taki bardziej "rozgrzewkowy", bo jeszcze nie wiem, czego się spodziewać po tak a nie inaczej dobranych postaciach (początek zawsze najtrudniejszy), ale za to poniżej macie kilka detali pod wątki osobiste Waszych postaci, które możemy rozwinąć w przyszłych kolejkach, jak już się uporacie z wydobywcami soli.

Reinmar Kessel. Zorganizowana przestępczość w Thessos jest zdominowana przez Viscontich. Postać wie, że działa tu dobra czterdziestka ich ludzi pod dowództwem jednego z młodszych członków rodu. Siedzibą jest ufortyfikowana willa.

Thessos to też miejsce, gdzie najpewniej zbiegł śledzony przez Reinmara kapuś odpowiedzialny za wybicie gangu, do którego awanturnik należał. Możemy ustalić, że Reinmar wpadł na jego trop, gdy przygwoździł na Przełęczy Czarnego Ognia tropiciela odpowiedzialnego za bezpieczne przerzucenie kapusia do Księstw.

Ulrich Schuhknecht i Dippelt Wöller. Dwa tropy. Jeden z książki - nieznany lud, który osiedlił się wieki temu na wrzosowiskach niedaleko Thessos i tam chował zmarłych. Potrzebowałbyś dokładniejszych informacji z innych książek lub zorganizowanej wyprawy w dzicz. Drugi od naocznego świadka, który zaznaczył Wam na mapie, gdzie widział resztki rydwanów, ale sam bał się zbliżyć.

Rudiger Schwartz. Co tu dużo mówić - Felix Braun dalej działa w Thessos i dalej pomaga bandytom, na których sam nawet wystawił list gończy. Setka ludzi to minimum. Działają przede wszystkim na rzece i trakcie pomiędzy Zvorak i Thessos. Raczej profesjonaliści - była kompania najemnicza, która zmieniła nieco przedmiot działalności. Skoro nie chcesz, żeby rzezimieszek stał się zbyt rozpoznawalny, to lepiej omijać problemy (górnicy) czy aktywnie brać udział w festynie.

Wiadro. Z położonej w górach na granicy księstwa Thessos wioski Mignovillard w niezbadane ostępy dziczy prowadzi most, z którego podobno nikt nie wraca. (Brzmi jak wyzwanie. )

Poza tym oczywiście jutro (33 Pflugzeita) zaczyna się Festyn Łakomstwa, w ramach którego organizowany jest konkurs kucharski i konkurs obżarstwa. Oba konkursy to prestiżowe turnieje odbywające się według starożytnych reguł Thessos i w obu jest do wygrania absurdalna suma 1000 złotych koron.

Z tekstu pierwszego odpisu też się da wyłapać między innymi informację o coraz częściej zdarzających się tajemniczych porwaniach.

To chyba macie co robić na kolejny rok gry, co? Mapa będzie prawdopodobnie jutro, jeśli nie dziś.

---

No i jest.

Czerwona linia to granica księstwa Thessos.

Biała linia to granica księstwa Kasos.


Thessos ma zamek władcy na osobnym polu w przeciwieństwie do Kasos.

Pojedynczych wiosek i siół oczywiście nie zaznaczam - niech Wam starczy informacja, że w Thessos żyje ok. 60 000 osób, a w Kasos ok. 45 000, czyli na każdym polu w ramach księstwa powinno być kilka, jeśli nie kilkanaście osad. Naturalnie w obrębie granic księstwa nie ma żadnych legowisk "potworów", choć dwa pograniczne pola z każdej strony mogą być wystawione na ataki takowych. Pod każdym zresztą i tak jest Pod-Imperium, więc nie czujcie się zbyt bezpiecznie.

Zaznaczyłem dwie lokacje, o których BG słyszeli plotki - resztki khemryjskich (?) rydwanów i Mignovillard.

Na samym dole widać rąbek Czarnej Zatoki.

Ta mapa została stworzona z założenia, że przy wcześniejszych podróżach nie potrzebowaliście swojej własnej mapy (podróżowaliście w większej kupie i bardziej pasywnie)*, choć w trakcie gry pewnie wrzucę zaciemnioną mapę całych Księstw Granicznych z naniesionymi jedynie najważniejszymi księstwami, szlakami i rzekami (coś jak mapa świata w Fallout 1 i 2). Na chwilę obecną jeśli będzie taka potrzeba, to możecie wspierać się mapą Blichera.

* Pragnę zauważyć, że historie postaci i tak są przegięte - mało kto w 2522 KI przeżyłby wyprawę z Talabheim czy z Altdorfu do Thessos. Najsensowniej pod tym względem wypada postać Matyjasza.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 28-12-2015 o 22:12.
Lord Cluttermonkey jest offline