Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2015, 12:16   #154
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Nie, w D&D (począwszy od AD&D) są też specjalizacje w szkołach magii, ale powód, dla którego ludzie kupują wszystkie podręczniki jest mi nieznany - równie dobrze można bawić się jednym lub trzema.

Cytat:
Po prostu ziomek masz sentyment do Power Rangers.
Nie wiem czy jest sens dyskusji z Tobą skoro traktujesz to tak prześmiewczo... Mówiłem to również w oparciu o opinię moich graczy, którzy grali ze mną w prawie wszystkie edycje D&D oraz WFRP 2 ed (inne systemy też liznęliśmy, ale tylko tymczasowo). Jako MG lubię, gdy magowie bardziej wyróżniają się od siebie i nie twierdzę, że magia w D&D jest gorsza (przeciwnie), ale ta w WFRP jest ciekawym urozmaiceniem - szczególnie, że wspomniana przez Ciebie koncepcja z komórkami jest wykorzystywana w całej masie cRPGów i RPGów.

Co więcej; za najlepszy system magii uważam D&D 4.0, gdzie zaklęć jest sporo, ale liczba dostępnych bohaterowi czarów została dość mocno ograniczona (choć można je znacznie częściej rzucać) i jest też cała masa rytuałów, które zastępują większość zaklęć użytkowych z poprzednich edycji.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem