Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-04-2007, 12:42   #10
redsinger
 
Reputacja: 1 redsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputację
Ostatnio surfowałam trochę po Sieci i trafiłam na komentarze dotyczące pewnego filmu, który wszedł do kin bodajże w marcu...

Jedni rozpływali się nad nim w zachwytach, inni po prostu chwalili, a jeszcze inni byli nim conajmniej zawiedzeni... Ja pomyślałam najpierw: kolejna hollywoodzka produkcja pseudohistoryczna. Czy już wszyscy zdążyli się domyśleć, że mówię o "300" ?

Z doświadczenia wiem, że tak skarajne emocje potrafią wywołać tylko filmy, które czymś się wyróżniają, więc doszłam do wniosku, że warto by go zobaczyć...

Jak już wszyscy wiemy (po wielkiej kampanii reklamowej) film opowiada o wydarzeniach z V wieku przed naszą erą - najeździe Persów na Grecję i pamiętnej bitwie pod Termopilami, w której królowi Xerxesowi i jego armii stawiła czoło garstka Spartan.

I teraz muszę sprostować pewną kwestię: nie jest to film historyczny (na co większość malkontentów narzekała), ale tak jak wcześniej napisałam pseudohistoryczny, bo oparty na komiksie. Ja osobiście mam po nim dość mieszane odczucia. Świetna scenografia, muzyka i efekty specjalne, stosunkowo dobra gra aktorska, ale też rażąca podniosłość tekstów, proste jak drut przesłanie i groteskowość pewnych scen i postaci dają dość dziwny obraz.

Mimo to film oglądało się przyjemnie i myślę, że nie stanie się nic złego jeśli go Wam polecę.
 
__________________
-Mamo, idę do szkoły
-MEMENTO MORI

Ostatnio edytowane przez redsinger : 26-04-2007 o 12:45.
redsinger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem