Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2016, 19:17   #9
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
- Nie, nie, nie - odezwał się wyraźnie ożywiony Wardaszko. - Waćpan mówisz o rodzie szlacheckim Kos, natomiast mój ród ma w herbie kosę. Nadany nam przez samego króla Przemysła Drugiego, za odbicie go z rąk Henryka Czarnego, księcia Wrocławskiego. - szlachcic obrócił się w siodle bez trudu prowadząc szkapę. - Mój szlachetny przodek zebrał okolicznych chłopów, postawił kosy na sztorc i ruszył z odsiecz. Z wdzięczności za ratunek nasz Jaśniepan Król Przemysł nadał nam i ziemie, i herb.
- Ta oto broń, to ostatnia pamiątka po stryja moim, niech mu ziemia lekką będzie, Władysławie Wardaszko, najprawdziwszym husarzu i bohaterze Rzeczypospolitej, tedy i ja choć bez poczty honorowi zadość czynię.
 
psionik jest offline