Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-04-2007, 20:34   #4
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Dlaczego??..Bo się na właśnie takich graczy natknąłem..

Kilka linijek w postaci życiorysu, a i te kilka linijek kupy się nie trzyma.

Takie mi sie trafiały podczas PBemów które prowadziłem, dawniej i takie mi sie trafiły podczas obecnej rekrutacji..
Mam nadzieję, że to coś zmieni..

Cytat:
No jak nawet stworzenie historii postaci mu nie wychodzi to zapraszamy do gry !!!
Nikt się nie rodzi pisarzem, nikt sie nie rodzi pilotem, sam talent nie wystarcza ..wszystkiego trzeba się nauczyć, także pisania postów i życiorysów. Nie chcę skreślać kogoś tylko dlatego, że dopiero zaczyna przygode z RPG i jeszcze nie całkiem sobie radzi.


Cytat:
Po co mi jest postać? Czy na pewno chodzi nam o jej historię czy może raczej raczej o konflikty (sceny, zdarzenia itp) wywoła.
To przykład..teorię najlepiej widać na konkretnych przykładach.

Cytat:
Tak więc moim zdaniem lepiej wyobrazić sobie sceny, w których postać będzie brała udział (uwaga: działa to sprawnie w systemach, gdzie gracz na bieżąco ma wpływ na przebieg fabuły). Pomysły spisujemy albo zapamiętujemy i wrzucamy na sesji. Historia sama się do nich "napisze". Jest to zabieg znany z książek czy komiksów, gdzie nie zaczynamy przecież od przeczytania historii postaci, ale od scen w których bierze ona udział.
Dobre do storylinii..ale ja nie prowadze storylinii. Takie podejscie sprawdza się jeśli prowadzisz sesję z osobami które znasz. Natomiast jeśli to są obce osoby o nieznanym potencjale i charakterze, to będzie to prosta droga do katastrofy.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 26-04-2007 o 20:51.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem