Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2016, 21:02   #5
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Ad Komtur
Nie testowałem tego w praktyce (jeszcze) w sesjach na żywo, to świeży pomysł który mnie ostatnio męczył w robocie. Dlatego też ciekawią mnie opinie.

Szczegóły bywają ciekawe jeśli są w miarę oczywiste (np to że jeśli broń ma kopa to po każdym strzale lufa idzie w górę i musisz ponownie nakierować ją na cel) i da się je wprowadzić w bezbolesny sposób do rozgrywki. Np nie wyobrażam sobie grywalnego systemu który liczyłby nagrzewanie się lufy bądź zużywanie się baterii w latarce. Więc nie jestem za opcją "realizm za wszelką cenę".

Ale to co proponuję dotyczy opisu mechanicznego broni i umiejętności z karty postaci więc nie jest to zmienna którą trzeba wyliczać w trakcie trwania walki co faktycznie przeciągało by walki niemiłosiernie.

Największym utrudnieniem jakie widzę są testy przy niespełnianiu warunków które jak dla mnie są właśnie największą komplikacją jaka niesie ze sobą ta propozycja, dlatego liczę na opinię w tym temacie.

To co proponuje daje trochę większe pole do popisu graczom już nie będą na stałe przywiązani do początkowych statystyk bo z tymi modyfikacjami gracz z postacią o słabej budowie chcący korzystać z karabinu kalibru .375H&H Magnum może sobie powiedzieć "Kurcze taka okazja może się prędko nie trafić kupię ten karabin teraz i zainstaluję gumę na kolbie, może uda się zdobyć doświadczenie które zapakuje w karabiny to wtedy już kompletnie będę mógł korzystać bez przeszkód. A jak się trafi jakaś walka? no cóż najwyżej będę miał przez parę dni obolałe ramię"

Ad Johny, to jest uwzględnione w podstawce więc nie wspominałem o tym
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem