Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2016, 23:27   #2
Zaalaos
 
Zaalaos's Avatar
 
Reputacja: 1 Zaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputację
Los nigdy się do niego nie uśmiechał. Konserwa mogła sobie jeszcze z dziesięć minut posiedzieć w lodóweczce, ale nie. Został zmuszony do działania. Sol uruchomił swój generator pola maskującego i podpełzł do jednego ze stołów w mesie. Tak jak pozostałe był dość duży i wykonany z nierdzewnej stali. Nada się. Postawił go na krótszej krawędzi i podciągnął do korytarza. Teraz miał prowizoryczną pawęż. Nie powstrzyma strzału z porządnej broni, ale zużyje przynajmniej część jej energii.
- Przyjaciele możemy tutaj siedzieć do zasranej śmierci! - krzyknął najemnik zza węgła. - Jesteś dobry, muszę ci to przyznać. Ale nie na tyle dobry by odebrać Mrożonkę. Musiałbyś wyjść na otwartą przestrzeń, a wtedy w chwilę rozsmaruję cię po podłodze. Tyle że to działa w obie strony i oboje zdajemy sobie z tego sprawę. Szacuje że zostało ci 20, góra 30 minut mocy w pancerzu. Potem zaczniesz zamarzać. Dlatego proponuję kompromis. - Sol pozwolił by na kilka sekund zapadła cisza, które wykorzystał by wziąć kilka głębokich wdechów.
- Mrożonka idzie do mnie, ty wychodzisz za Mrożonką. Posłuży ci wtedy za tarczę przed moim ogniem, a nie mam najmniejszego zamiaru go uszkodzić. Idziesz to windy, jedziesz gdzie chcesz, Mrożonka zakłada sprzęt naszych poległych. Potem ja ładuje się do windy z Mrożonką. Mrożonka służy mi za tarczę przed twoim ogniem. Oboje wychodzimy cali, szczęśliwi, bez utraconych kończyn, z relatywnie wysokim poziomem płynów ustrojowych. Ty przekazujesz przełożonym że sytuacja zmusiła cię do wysadzenia kompleksu i zatarcia śladów. Ja odbieram czek za uratowanie naszego przyjaciela z opresji i odpalam ci uczciwe 60%. Za okazanie zaufania. No i wiem że w wojsku płacą psie pieniądze. - arkanianin złapał solidnie pawęż. Możliwe że zaraz będzie musiał wyskoczyć by kryć Mrożonkę przed ogniem. Mężczyzna który wypadł z komory hibernacyjnej wyglądał tak jakby miał zaraz znowu wejść w stan hibernacji. Tym razem na zawsze. Nie mieli czasu na gadanie.
- Nasz przyjaciel zamarznie w trzy minuty jeśli czegoś nie zrobimy. Jeśli umrze to gwarantuje że wysadzę cały zasrany kompleks razem z nami w środku i wtedy nikt niczego nie dostanie. To moja jedyna oferta.
 
Zaalaos jest offline