Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2007, 13:32   #15
krzychox
 
Reputacja: 1 krzychox nie jest za bardzo znany
Ostatnio, a dokładniej wczoraj obejrzałem dość ciekawy film o tytule 'Freedom Writers'. Zainteresował mnie już od samego początku..

O czym to tak właściwie jest?

Ciężko wytłumaczyć tak naprawdę. Postaram się jak najlepiej, żeby wielu zachęcić. Niby taka zwyczajna historyjka .. Pewna wykształcona pani chce zacząć karierę jako nauczycielka w amerykańskiej szkole, bo właśnie tam się wszystko rozgrywa. W szkole widzimy podział na grupy, lecz nie jak w każdej innej szkole, chłopacy, dziewczyny, piłkarze, itp. Nie. Tutaj liczy się tylko kolor. Osobno są murzyni, biali .. wszyscy. A jako, że szkoła liczy wielu uczniów można się domyślić, co się dzieje. ‘Pani G’ zaczyna karierę w pierwszej klasie, w której .. również jest podział na grupy, tak jak w szkole. Widzimy ich stosunek do nauki oraz do nowej nauczycielki. Ignorują ją z początku, lecz ona nie daje za wygraną. Próbuje do nich dotrzeć w najróżniejszy sposób. Nie chce tutaj mówić co i jak, bo będę psuł innym przyjemność oglądania.

Jednak sposób dotarcia do tych ludzi i fenomenalne zakończenie jest czymś niesamowitym. W filmie nie ma tylko jednego wątku ‘nowej nauczycielki’, jest ich tam o wiele więcej .. Każdy uczeń ma swoją, często, przykrą historię. Podoba mi się ten film, długo czekałem na coś takiego.

PS. Tupac rox
 
krzychox jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem