Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2016, 23:15   #33
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Stara panna okazała się być elegancką, zadbaną czterdziestolatką. W jej gabinecie panowała wręcz sterylna czystość, a madame Nicole w dwuczęściowym błękitnym kostiumie, była kwintesencją nienaganności.
– Państwo Santoni? Nie monsieur, nie wynajmowali żadnego apartamentu. W Romeo nie mieli takowego. Udostępnili jedynie pokój dla gości, by panna młoda mogła się przebrać i chwilę odpocząć.
Powiedziała z dystyngowaną uprzejmością.
– Po weselu nowożeńcy wrócili do mieszkania Pana Marca Santoniego, by zabrać bagaże. Oczekiwałam ich na lotnisku Orly o wpół do szóstej. Pożegnałam ich i odlecieli samolotem do Florencji. To wszystko.
Madame Nicole dawała do zrozumienia, że uważa rozmowę za zakończoną.
Ale Tony nie… Uśmiechnął się czarująco do kobiety i spytał.- Pozwoli się pani zaprosić na kawę? Szkoda przeprowadzać tak ciekawą rozmowę w godzinach przeznaczonych niewątpliwe na ważne obowiązki związane z pracą.
– Och. Proszę mi wybaczyć, ale dziś nie dysponuję wolnym czasem. Muszę się przygotować do wyjazdu do Normandii. – uśmiechnęła się przepraszająco.
- Ach szkoda… Można wiedzieć po co się pani do Normandii wybiera, czy to tajemnica handlowa.- spytał Tony nie tracąc rezonu.
– Mam przygotować uroczystości ślubne w Caen – padła krótka odpowiedź.
- Gratuluję… Mogę jeszcze się dowiedzieć, kto wynajmował samochód dla nowożeńców?- zapytał Lebret planując szybko się udać do komisariatu i namówić wuja do wydania nakazu przeszukania pojazdu, jak i owego pokoju na gości. Wedle teorii reportera jedno z nich było miejscem zbrodni.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline