Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2016, 20:41   #7
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Siemka


- Ogólnie by odzwierciedlić zjawisko odrzutu czy podrzutu broni jest całkiem fajnym dodatkowym pomysłem i jeśli ktoś chciałby się w to bawić czy w neuro czy gdziekolwiek dobrze by właśnie miał jakąś taką ściąge jak odzwierciedlić na mechę zjawisko znane z fizyki naszego reala.

- Co do samej masy broni i ich dźwigania Lemi ma rację i w podręcznikach jest to totalnie zlane przy opisach spluw. Gdzieś tam przepis o udźwigu jest wrzucony w masę przepisów z mechy a poza tym ani sladu w opisie zabawek o tym nie ma. Przez co powstaje wrażenie, że nośność postaci a więc i waga sprzętu jest sprawą marginalną. Przecież jak jest obrazek spluwy, podane są obrażenia jakie zadaje, ammo jakie używa, jakieś staty jakiś fajny opis no to chyba wszystko nie? Jakby kg były istotne to by tam były prawda? A nie ma. No i jak który MG (jak ja) przywiązuje do tego wagę i liczy ten badziew się spotkać może nwet z reakcją, że jakieś homerule wymyśla i postać na pewno może udźwignąć więcej i jeszcze skakać i zatańczyć! Taa... I stąd takie cyrki z tym udźwigiem

- Pomysł by zastąpić podręcznikowy wymóg do swobodnego korzystania z broni zamiast BUD jakimś innym uniwersalnym wzorem i to opartym na o masę broni która bardzo często jest jedną z podstawowych informacji o jakiejś zabawce jest bardzo dobry. Pozwalałby na swobodne przerabianie fizyki z naszego reala na mechanikę gry. Ale robienie jakiś dodatkowych testów do i tak przetestowionej mechy neuro to już nie jest fajny pomysł moim zdaniem. Jakiś jeden mod który powiedzmy zależny od masy broni i BUD ok, mógłby przejść ale jakieś dodatkowe testy gdzieś tam w ogniu gry czy walki by jeszcze pamiętać i o tym to mnie na to blondrozumku nie starczy raczej I tak jest masa rzeczy o których trzeba pamiętać i testować i bez tego.

- Sam pomysł by zwiększać wymaganą BUD przy prowadzeniu ognia częstszego niż pojedynczy też jest słuszny. Ale znowu by trzeba o tym pamiętać i się tego wyumieć. Ale jeszcze nie tak straszna. Generalnie raczej rzecz dla fanów wgłębiania się w elementy broni i jej używania niekoniecznie dla przeciętnego Gracza dla którego podstawka neuro jest niekoniecznie łatwoprzyswajalna. Do tego jest problem w stylu gdyby wyszło, że toś ma broń nie spełniającą wymogów BUD np. przy strzelaniu serią o 1. Wówczas dostaje już z automata wedle ołowiowych zasad mod -1 do trafienia. Do tego wedle tej nakładki dostawałby jeszcze -3 za strzelanie serią przez całą turę bez wymaganej BUD więc razem już by było -3 gdzie przy strzelaniu z tej samej ammo i spluwy nie miałby żadnych mod. No nie każdy Gracz to gładko przyjmie Do tego nie jestem pewny co rozumiesz przez "ogien ciągły"? Tak dosłownie pociągnięcie serią czy triplety też? Bo mowa o pojedynczym i tym ciągłym więc nie jestem pewny jak się do tego właśnie triplety i tego typu zabawy mają.

- Z tym testowaniem BUD i Siniaków no to dodatkowe kulanie kostul mi się nie widzi. Jak już to jakiś odgórny wzór czy tabelka na ilość Siniaków które postać może "łyknąć" czy co ale tak teścić z liczeniem naboi... Te 25 naboi też takie dziwne... W magach karabinkowych są najczęściej po ok 30 a w karabinowych po 20. Może jakoś sprzężyć by to z tym bo tak te 25 wychodzi prawie na koniec maga albo początek następnego. Ni w pięć ni w dziewięć. No ale i tak mod czy wzór to jeszcze ale kulanie dodatkowe no nie widzi mi się.


- Co do tych abgrejdów do broni pod kątem zredukowania BUD są fajne. Ale moim zdaniem dają za duże bonusy. Zbierze człowiek ze 2 czy 3 takie ustrojstwa co pewnie łatwe nie musi być ale jak już ma to w sumie może uzbierać bonus rzędu 8 - 10 punktów spoko. Czyli swobodnie używać broni w stylu ciężkich karabinów maszynowych czy wielkokalibrowych karabinów snajperskich z BUD rzedu 6 - 8 (bo mają te większe spluwy najczęściej coś w stylu 16 - 18 w wymaganiach). A tu kolba, tam hamulec czy jeszcze coś i już spada o 5 a tam o 2 i jeszcze coś i w sumie po co komu ta BUD do operowania ciężkim sprzętem? Zwłaszcza jak MG nie jest drobiazgowy nie sprawdza obciążenia? Moim zdaniem takie patenty są fajne ale powinny mieć mniejsze bonusy powiedzmy o 1 czy 2 albo być jakiś limit do jakiego da się takie wymogi zredukować powiedzmy 3 czy 5. Bo bezlimitowo to mówię można dzięki tej nakładce i dodatkom do broni ładnie przekosić system. A tak jak by było umiarkowanie to powstaje fajny patent do abgrejdowania broni i questów
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem