Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2016, 11:34   #9
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ano dziwi mnie to że w podstawce zepchnięto wagę kompletnie na margines, jak o tym na PW gadaliśmy nawet jeśli gracze od początku sesji mają środek transportu to i tak prędzej czy później MG może przyjść do głowy sesja w której samochód okuleje albo w koniu się owies skończy i trzeba będzie zdecydować co brać ze sobą a co zostawić i tu kg będą dużo znaczyły.
- Fakt. Zwłaszcza, że limity wagi nie są takie duże bo połowa BUD to najczęściej ok 5 - 7 kg limitu bez modów wychodzi. A przecietna broń długa waży ze 3 - 5 kg. A jeszcze plecak z zestawem startowym czy reszta sprzętu... Dla mnie raczej standard, że jakieś tam limity za przedźwiganie się ma jeśli się łazi z tym wszystkim. Już trzeba się trochę nakombinować by ich nie mieć i mieć coś sensownego. Bez tego nie bardzo jest sens dumać nad aspektem wagi danego sprzętu jeśli się tego nie sprawdza. Jak szturmówka ma jakąś tam siłę ognia a wersja z dłuższą lufą jest celniejsza to co dumanie by wziąć tą lepszą niż tą lżejszą ale bez fajnej cechy?


Cytat:
więcej niż 1 nabój na segment
- Aha, dzięki za wyjaśnienie. Hmm... No ale to znowu jakaś dodatkowa reguła. Jest właściwie słuszne, żeby ogień pojedynczy miał jakąś przewagę w jakimś aspekcie nad strzelaniem serią czy ogniem ciągłym. Zwiększenie celności (a właściwie zmniejszenie pozostałym trybom ognia) pod kątem większego odrzutu byłoby niezłe. Ale chyba grywalniejsze byłoby mod do ZRĘ. Bo wówczas jest mod do samych szans na trafienie właśnie. Manipulując przy BUD ok, ma sens, że większy muskulator ma większe panowanie nad bronią (zwłaszcza jeśli te umsy z Kondycji czy Pływania jakoś uwzględnić) no ale to już taki półśrodek a nie gotowy produkt. Kwestia bardzo indywidualna i dyskusyjna czy jakiś MG czy Gracz chciałby to liczyć dodatkowo czy nie. Jako odwzorowanie naszego reala pomysł jest niezły ale właśnie niezłe pomysły na logikę niekoniecznie muszą być grywalne Genealnie jakaś KP jakby ktoś porobił z uwzględnieniem tych mod, że jakas tabelka przy opisie spluwy, i tam już gotowy wpisany mod dla różnych rodzajów ognia to może i by to było grywalne. Ale jakby nie patrzeć to znowu dodatkowa zasada i homerule jakiegoś MG a takie kombo rzadko jest przez Graczy gładko przyjmowane


Cytat:
inna kwestia to broń z potężnym odrzutem: z pistoletu .44Mag albo .50AE nie uda ci się w takim samym czasie oddać tyle samo celnych strzałów co z pistoletu 9mm bo po każdym lufa idzie znacznie w górę
- Jak najbardziej słuszna uwaga Jakoś ci wszyscy komandosi i specsłużby jakoś tych magnumów i Desertów nie używają więc te zwykłe nudne parabellki jakąś wyższość chyba mają Fakt, że kwestia doboru ammo pod cel. Ale w każdym razie róznica w bezwładności po odrzucie broni krótkiej o tak silnym naboju na pewno jest. No ale real swoje a mecha swoje a z mechy ogniem pojedynczym da się strzelać z każdej broni która na to pozwala.



Cytat:
taa wiem to jest najsłabsza cześć zaproponowanych zasad właśnie w tej dziedzinie liczę na inne propozycję. Technicznie to te dodatkowe rzuty są tylko w sytuacji gdy gracz decyduje się na broń która przekracza jego możliwości. Ale żeby był i realizm i grywalność można uznać że pierwsze 5-10 naboi obywa się bez żadnych testów (bo co innego oddać kilka strzałów z lekkiej broni a co innego spędzić z nią kilka godzin na strzelnicy)
- No ale to nadal jakiś tam półśrodek mi się wydaje. Dość skomplikowany. Bo trzeba pamiętać, że jakiś tam BG jakiegoś tam Gracza używa broni "za dużej" dla niego. I to w ogniu sesji i najczęściej walki. A potem jeszcze trzeba pamiętać by po jakimś tam wystrzeleniu naboju zrobić test. No i jeszcze zrobić samo kulanie i wyegzekwować wynik. No teraz sobie o tym siedząc i gadając i patrząc tylko na ten aspekt może nie wydawać się trudny. Ale jak tak sobie teraz myslę jak ja kulam swoim Graczom we walce w tym exel'u i miałbym teraz jeszcze jakoś powyższe uwględnić no to nie wiem czy bym podołał. Bo jakiś stały mod jak "za ruch" czy "za wielkość" to zrobię sobie kolumnę i wpisuje coś jak jest jakiś mod. A tego nawet nie bardzo jest jak wpisać więc trzeba by pamiętać. No u ciemnych blondynów z pamięcią to tak niekoniecznie dobrze bywa

- Więc jak dla mnie to trzeba by wprowadzić polityke albo - albo. Czyli jakiś stały mod jeśli ktoś nie spełnia wymagań. Podstawa jest bo po ołowiowemu za każdy brakujący punkt BUD jest -1 do ZRĘ przy trafianiu. Na moje oko to mniej więcej oddaje zjawisko odrzutu i wygody obsługi danego modelu broni przez konkretnego użytkowanika. Jakby do tego dodać jakieś mod za strzelanie ogniem innym niż pojedynczy też jeszcze miałoby to ręce i nogi. A jeśli jakieś Siniaki za obsługę broni to od razu przy pierwszym strzale by mieć z głowy liczenie i sprawdzanie. Albo na odwrót czyli po walce bo adrnalina czy co tam no ale po walce ramię czy obojczyk boli. Można by nawet przed czy po (chyba po lepiej) zrobić nawet jakiś test BUD czy Kondycji by jakoś to zmniejszyć czy zwiększyć w zależności od kulania. No ale nie w walce. W walce i bez tego jest masa mod i kulania i trzeba pamiętać o mnóstwie rzeczy. I potem do tego można dorobić jakieś Sztuczki jakby ktoś chciał używać za dużej broni tak na stałe, można by tymi abgrejdami do spluw się pobawić no ale przed czy po walce ale nie w trakcie. Zwłaszcza, że rzeczy przed czy po walce w sporej mierze można zaplanować czy obliczyć z góry albo na stałe jakies tam mod. Tak jak się liczy np. mod za obciążenie co czy w walce czy nie jest na stałe i nie trzeba z nim nic kombinować póki się obciążenie nie zmienia. Więc jak już z tym odrzutem to ja właśnie bym widział coś w ten deseń


Cytat:
optymalnie byłoby wprowadzić nowe wymagania co do budowy, zresztą jakby nie patrzeć to Barrett z podstawki jest fabrycznie wyposażony w hamulec wylotowy...
- To prawda Ale właśnie część tych usprawnień w jakimś tam modelu broni jest montowana standardowo a inne czy w innych nie. Trzeba by już trochę wiedzy mieć by to rozpoznać. Trzeba by pod tym katem chyba rozpisać każdą broń choćby z podręczników. Bo ja wychodzę z konsumenckiego założenia, że klient powinien dostać gotowy do użytku produkt co właśnie w podręcznikach neuro często się nie sprawdza na wielu polach i raczej dominuje filozofia, że jak ktoś coś chce to niech se sam zrobi.

- A wymagania BUD zależne od wagi broni są niezłe. Bo właśnie dość uniwersalne. Inna sprawa to "dwuręczność" broni. Zwłaszcza krótkiej. O ile się orientuję to nawet z klamek najczęściej się operuje dwoma rękami. Tylko w strzelaniu sportowym z pistoletów sportowych widziałem by "zawodowo" strzelano jedną ręką no ale tam chyba dość słabe ammo jest i warunki do strzelania raczej komfortowe. Też się zastanawiałem parę razy czy gdyby ktoś strzelał z takiego Colta czy Beretty jedną ręką to operowałby tak samo sprawnie jak dwoma. Tak lekkie bronie nie maja podanych wymagań BUD więc nie bardzo jest punkt odniesienia do jakiś modów. Bo na mój rozum właśnie broń krótka też raczej z założenia jest dwuręczna.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem