Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2016, 13:27   #10
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Myślę, że na początek warto by było rozbić WB na dwie kategorie: WB ze względu na odrzut oraz WB ze względu na masę broni - to ostatnie podpada po prostu pod testy Kondycji (w uproszczeniu). Oba WB się ze sobą przeplatają, co widoczne jest w teście poniżej

1. Co do modyfikatorów to podoba mi się pomysł, że 3 punktu Umiejętności (Pistolety/Karabiny/Broń maszynowa) dają dodatkowy punkt Budowy podczas posługiwania się bronią. Dużą zaletą jest to, że jest to modyfikator stały, nie trzeba rzucać kośćmi. Wg mnie można to jeszcze rozszerzyć o Umiejętność Kondycja, na tych samym zasadach, 3 za 1. A może by tak to połączyć? Za każde 3 łączne Punkty Kondycji i Broni Strzeleckiej obniżany jest WB o 1. Czyli mogą występować kombinacje jak:
Lewa kolumna: Broń strzelecka, prawa: Kondycja
________
| 3 + 0 |
| 2 + 1 |
| 1 + 2 |
| 0 + 3 |
----------

2. Podobnie w porządku jest pomysł z pogorszeniem celności i częstotliwości strzałów, kiedy strzelec nie jest w stanie opanować broni:
W przypadku ognia seryjnego, ciągłego: pogorszenie celności, zwiększające się wraz z długością serii - podział na 3 segmenty, 1. segment: -1, 2. segment: -2, 3. segment -3
W przypadku ognia pojedynczego (rozumianego jako 1 pociągnięcie za spust = 1 wystrzelony pocisk) obniżana jest częstotliwość strzałów - dodatkowy czas jest potrzebny, żeby ponownie nacelować broń, w przeciwnym razie - pogorszenie celności - tu by było doprecyzowanie pod kątem konkretnej broni lub typu broni.

3. To wszystko powoduje, że granica WB jest płynna, wg mnie potrzebna jest personalizacja broni tzn. Broń z cechami podstawowymi oraz dodatkowymi, dokładanymi w zależności od postaci, czyli (wszystko pod kątem niedostatecznej WB) np. Ogień ciągły jest mniej celny (Broń celna zamienia się w "normalną", "normalna" w niecelną itd.). Są to wartości znane już na starcie, bez zbytniego rzucania kośćmi: zbyt mała WB powoduje to, to i to, zapisz to sobie w karcie postaci.

4. Z tego co widzę, nie jest jeszcze określone, ile postaci brakuje do WB, czyli urealnienie: Czy dwie postacie, jedna z WB 10, druga z WB 15, są na tej samej pozycji, jeśli chodzi o broń z WB 16?

5. Trzeba by było zebrać różne opcje i je przetestować, wtedy da się powiedzieć, co działa a co nie.

6. Inaczej na skomplikowane zasady patrzy ktoś, kto rozumie przyczyny za nimi stojące i uznające je za oczywiste, a co innego myśli sobie ktoś, który o tym nie ma pojęcia i tony zasad psują zabawę

7. Własne podsumowanie: Stałe modyfikatory: TAK, dodatkowe zmienne rzucane: NIE.
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem