Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2016, 22:59   #23
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
To wygląda jak dyskusje w rodzaju tych z gatunku katana vs miecz.

Nie chciałem się włączać, ale już niech będzie. Każdy gra jak chce, nikt nikogo do wspólnej gry na nieodpowiadających drugiej osobie zasadach nie zmusza. Ja korzystam z podlinkowanej przez Ingwara zasady domowej*, bo po prostu dobrze mi się tak gra. I w dupie mam, że jakiś teoretyk RPG zjadł zęby na historii i filozofii hobby i poda mi tysiąc argumentów przeciwko danemu houserule'owi, bo on nie zastąpi mnie na sesji. Nie rozumiem idei punktów żywotności, tak jak rozumieją ją krytykujący tę zasadę? Rozumiem, gram w bitewniaki. Ale wolę traktować je inaczej.

Podręcznik nie jest biblią. To jedno. Drugie, to że jakiś tam system RPG ma wady, nie oznacza, że zamiast pozbyć się ich zasadami domowymi mam uczyć się kolejnych i kolejnych systemów.

Mam ciekawsze rzeczy do roboty.

*Czy co to tam według 'teorii RPG' jest.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem