Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2016, 14:25   #29
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
też zależy asmodian, miecz dwuręczny czy topór/ berdysz nie ma na celu ciąć a miażdżyć tak jak młot. Kolczuga czy skórznia czy inne tego typu pancerz cię od takich obrażeń nie uchroni.
Może nie zmiażdży kolczugi ale nie ma takiej potrzeby bark czy żebra pogruchota, wylewy wewnętrzne spowoduje.
Co do płyty po to powstały nadziaki/ młoty by miażdżyć tam gdzie miecz nie dawał rady.
Bez różnicy czy miałeś płytowy helm z wkładką i misiurką czy nie jak dostałeś z hukiem berdyszem w łeb to słabo było z tobą.
Dlatego przez wieki broń jak i zbroja ewoluowała i zmieniała się z czasem.
Cytat:
lub zmusza wprost do uzbrojenia się w broń specjalnie konstruowaną by pancerz obejść lub przebić - od obuchów po broń palną i tu działanie pancerza ma podobny wpływ jak opisywany przez mechanikę systemu(redukcja poziomu ran lub działanie obuchowe na wybraną partię ciała - stłuczenia, obalenia, testy przytomności, bólu itd, itp)
Chyba napisałem zbyt wiele tekstu i pewnie umknęło.
System ma mechanicznie coś odwzorowywać - jeśli tworzysz mechanikę "realną" to jest dla mnie jasne, że pojawią się zasady dla broni, powiedzmy specjalistycznej.

Zauważ, że nie komentuję używania houserules - każdy gra jak chce. Kwestionuję jedynie "urealnianie" - z tym to nie ma nic wspólnego. Jestem praktykiem (w rekonstrukcjach historycznych robię już kilkanaście lat) i daję konkretne wskazówki które "urealniają" moim zdaniem system. Możesz to olać i grać po swojemu(bo zdaję sobie sprawę, że większość owych wskazówek nie da się wpasować do żadnego systemu), ale nie obrażaj się za krytykę kulawych zasad, bo jest zasłużona. Tyle.
 

Ostatnio edytowane przez Asmodian : 02-03-2016 o 14:37.
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem