Wątek: 13th Precinct
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2016, 16:12   #124
liliel
 
liliel's Avatar
 
Reputacja: 1 liliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputację
- Nie mamy sobie nic do zarzucenia, weszliśmy tu zgodnie z procedurami, z nakazem. Państwu Malkins by to nie pomogło gdybyśmy znaleźli ich wczoraj - Leah starała się na sprawę spojrzeć chłodnym logicznym okiem. W tej robocie nie można się obwiniać.
Czekając na ekipę techników rozważała całą sytuację, próbowała ze sobą powiązać luźne nitki.
- Malkinsowie zginęli najpierw. Pytanie czy Nova mogła zginąć z ich powodu? Byli sąsiadami, mogła coś zauważyć. Zainteresować się androidem, chłodem, zobaczyć... mordercę?

Zerknęła na wyświetlony raport o małżonkach Malkins.
- Wyślij mi całość, wczytam się w to. Czy to nie dziwne, że kiszą się tu od kiku dni i nikt tego nie zauważył, nawet ich własne dzieci? Zlokalizuj ich, niech podjadą na posterunek jeszcze dziś, trzeba ich przesłuchać.

Pozostawała jeszcze kwetia androida. Ferro rozważał włam zewnętrzny ale Leah miała inną teorię.
- Czy Malkinsowie i Nova mieli ten sam model androida? Może to nie włam - jeśli potwierdzą się jej przypuszczenia pokaże Scottowi raporty z House Robotics Inc. Ale w cztery oczy, na spokojnie i bez świadków.
Obróciła się szukając wzrokiem blaszaka. Czuła się przy nim nieswojo. Czy to możliwe, że android domowy Malkinsów ich szpiegował, wysyłał, choćby teraz, obraz live do cholernej sekty technokratów?
- Wycisz go - poprosiła Ferra rozglądając się po pomieszczeniach.
Żadnych śladów, nic co mógł zostawić po sobie morderca. Czyściutko, jak u Novej. Ani paproszka. Roboty sprzątające znów utrudniły nam robotę. Kolejny raz złapała za paczkę fajek, wysunęła jedną, obracała w palcach by ponownie schować. Nałóg odezwał się swędzeniem, gdzieś w środku.
Trzeba było czekać na technicznych. Przy nich oglądnie się dokładnie trupy. Ciekawe czy znajdą się na ich ciała mikroślady po wkłuciach, jak u Novej.
 

Ostatnio edytowane przez liliel : 04-03-2016 o 17:03.
liliel jest offline