Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2007, 18:11   #8
Radosław
 
Reputacja: 1 Radosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwu
Jan Meysztowicz, nie wiem czy znana ci jest ta osoba, napisał książkę Pod Cecorą i Chocimiem 1620-1621, moje informacje pochodzą stamtąd. Tam właśnie znajdziesz wiele informacji na ten temat. No cóż, trochę cię nie rozumiem studiuje administracje i pisząc skarb państwa wiem, co mówię, bo podatki ustanawiała szlachta, „Nic o nas bez nas” mówi ci coś. A „monarchia stanowa” to nie tylko król, a jedynie element, mówimy o demokracji szlacheckiej ok.
Szyk taborowy był skuteczny, a jak doczytasz, a nie lekko podejdziesz do tematu to dowiesz się, jaki był powód klęski pod Cecorą, a nie chodziło tu o szyk bojowy o zdradę, o pułapkę, brak zorganizowania wywołany nią. To na tyle nie zabieram ci przyjemności z lektury.
 
__________________
W ferworze walki, na polu bitwy jakim jest życie obronną ręką wychodzą tylko Ci, których serca nie potrafią klęknąć przed nieprawością.
Radosław jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem