Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2016, 01:23   #122
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Jonas był alchemikiem.
Trudno było od niego wymagać wiedzy medycznej, ale Jacob do takowej nie miał na chwilę obecną dostępu. Musiał zatem cieszyć się tym, co ma.

Ciekawą była informacja, iż Denis Arcon prawie umarł - przebywał w stanie... śmierci klinicznej, podczas której mogły pojawić się halucynacje. To jednak nieistotny dla sprawy szczegół.
Fiolka z Serpens uratowała mu życie, a wspomagany sterydami organizm miał zwalczyć pozostałości zarazy. To również ciekawe, choć mało istotne.

Odebrał od alchemika maskę i maści, by natychmiast potem udać się do archiwum razem z Feratem. Weszli tam bez problemu, bo w końcu Lucjusz też sroce spod ogona nie wypadł. Zrobił sobie kontakty.

Magazyn mieścił się na dole. Cooper pociągnął nosem. Lubił zapach starego druku i kurzu. Dawały nadzieję na odnalezienie czegoś, co nadawało się nie tylko jako rozpałka do kominka. W przeciwieństwie do większości książek w bibliotekach.

- Wypis z indeksu. Artykuły które ostatnio zarchiwizowano. Wiesz, cenzura nigdy nie jest idealna. Zawsze coś pozostanie, a ja ślęczałem tu tyle że mogłem ze zmęczenia coś pominąć. Szukamy czegoś o badaczach północy. Jeśli niczego nie znajdziesz, pozostaje zwrócić się o pomoc do innego miasta.

- Taaaak - powiedział przeciągle Starr odbierając plik kartek, które rozłożył na stole.

"Tyrka w kolonii, czyli rzecz o terrorze czarnoskórych" sugerowała Serpens, nie na badaczy północy. Niemniej mogło to rzucić trochę światła na wydarzenia, jakie miały miejsce w tamtym rejonie świata.
Odłożył na tworzący się stosik z wiedzą o Serpens.

"Dziwne dźwięki w eterze Saif"
Saif, strefa wpływów Hanzytów. Nie sądził, by dowiedział się z tego czegokolwiek istotnego, aczkolwiek tego nie można było być pewnym.
To na kupkę do przejrzenia w ostatniej kolejności.

"Rigelski kryzys. Zamknięto porty"
Natychmiast wrzucił to pod sprawę z Saif.

"Corvus sposobi się do wojny?"
Ciekawe, aczkolwiek najprawdopodobniej bez związku. Warto sprawdzić, ale priorytet był względnie niski.

"Korupcja w Niebieskiej Armii"
To kolejne, czwarte już dokumenty na kupce do przejrzenia później.

"Przewrót zbożowy. Wspominamy handlową rewolucję"
Czy wspomnienia o handlowej rewolucji mogły rzucić nowe światło na sprawę? Jacob wątpił, więc wsunął to nawet pod kryzys rigelski.

"Atak bestii z Lavos"
Bestia z Lavos mogła być wszystkim. Nawet okrętem podwodnym. Warto było rzucić okiem. Specjalnie do tego celu stworzył trzecią kategorię priorytetów plasującą się tuż za informacjami z Serpens.

"Kapitan Kidd ponownie sieje terror"
Pod przewrót zbożowy. Wkrótce o kapitan Kidd będzie miał informacje.

"Zagadki Hadovar"
Tu zawahał się. Ocean Hadovar, to nie Ocean Polarny, ale... Rzucił kartki na informacje o Serpens.

"Andromeda w finansowym potrzasku"
Ostatni stos.

"Zamieszki podczas celebracji Nocy Kaosa"
Tu musiał rzucić okiem, by wiedzieć gdzie dokładnie miały miejsce te zamieszki. Chwilowo odsunął na bok.

"D. Whetstone o swojej fascynacji ludzką krwią"
Popieprzeńcy są ciekawi, ale czy istotni? Wierzch ostatniej kupki.

"Bitwa na Orhan"
Morze sąsiadujące z Andromedą. To mogło być interesujące, choć dalekie od podbiegunowych kręgów. Środkowy priorytet.

"Ucieczka zarażonych z Southand. ZOA milczy!"
To również środek, ale pod bitwą.

"Mushakari o gospodarce i przyszłości Xanou"
Xanou bardzo mocno maczało palce we wszystkim, co się działo dookoła, lecz Cooper stawiał na to, iż oni dostarczają jedynie narzędzi wszystkim chętnym. Ostatnia kupka.

Skrzywił się lekko. Z żadnym artykułem nie był bezpośrednio powiązany polarny klimat. Nie na to liczył, ale musiał brać co było.

- Dobra, dzielimy się. Zwracaj uwagę na wszystkie informacje. Nawet jak nie są powiązane. W końcu zostały usunięte z jakiegoś powodu - rozsunął lekko wszystkie papiery.

- Rigelski kryzys, przygotowania Corvus do wojny, korupcję, przewrót zbożowy, kapitan Kidd, finanse Andromedy i Mushakari są twoje - wyłożył odpowiednie karty Lucjuszowi, zaś resztę przysunął do siebie.
Usiadł przy stole kopniakiem wymierzonym pod stołem odsunął towarzyszowi krzesło naprzeciwko siebie.

- Jak znajdziesz coś ciekawego, cokolwiek, co może się przydać przy ułożeniu obrazu tego, co dzieje się na świecie, to od razu mów. No... To do roboty! - rzucił dziarsko i zagłębił się w to, co zawsze robił dobrze. W lekturę.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline