Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2016, 20:05   #18
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
- Paniczeee, proszę nie zaczynać beze mnie! Oh oh! Najmocniej przepraszam!!! - z korytarza rozbrzmiał głośny brzdęk i za róg wytoczyła się głowa jednego z miejscowych improwizowanych droidów - Och, wielkie nieba, ja najmocniej... Nie zobaczyłem, że...
Ich fajtłapowaty protokolarny droid wyłonił się zza rogu.
- Mam nadzieję, że to naprawialne, żeby tak zaraz głowa przy lekkim szturchnięciu... Och... - zwrócił wzrok srebrzystych oczu na Makenę. - Czyżby nowy panicz? Ach, dzień dobry, miło mi poznać, bardzo piękne nakrycie głowy, czyżby futro z lothańskiego kota? Bardzo gustowne i takie praktyczne! O a to co! - spojrzał na droida astronawigacymjnego towarzyszego nowemu członkowi załogi. - Ciebie też miło mi poznać. Czyżby wreszcie jakiś pokrewny syntetyczny umysł w załodze? Wspaniale! Z chęcią powymieniam się protokołami! I widzę, że twój pan dobrze o ciebie dba, taki błyszczący nieuszkodzony korpus... - westchnął z syntetycznym rozczuleniem i nutką aż za wyraźnej zazdrości.

Pozbierał się jednak szybko i zwrócił do grupy.
- Czyżbym tam na korytarzu słyszał pytanie o misję? Pozwolicie panicze, że poczuję się wywołany do przysłowiowej tablicy, wszak to mi przypadł zaszczyt tłumaczenia korespondencji z Jego Wielkością!
Otrzymaliśmy koordynaty pasujące do jednej z planet w ledwo skartografowanym sektorze Moddell, na której spotykamy się z serdecznym przyjacielem Wielkiego Jarro, panem Daro Vexem, to on ma posiadać dla nas dalsze wytyczne i informacje. Nie poinformowano nas na czym dokładnie polegać będzie zadanie, jednak pan Vex przesłał Jego Wielkości pewną ilość informacji na temat problemów, z którymi mógłby potrzebować pomocy. A lista była iście niepokojąca! Miejscowym brakuje praktycznie wszystkiego, a do tego ich bezpieczeństwo zagrożone jest zarówno przez nikczemnych bandytów, jak i nieporozumienia z rdzennymi mieszkańcami i miejscową faunę i florę! Osobiście uważam, że to już chyba przesada! Naprawdę nie wiem, czy Jego Wielkości nie pokłada w nas przesadnych na...

Droid Makeny zapiszczał z naganą i rzucił parę przerywanych pisków i bipów w języku binarnym.
- Co? Nie uważasz, że to niegrzecznie tak przerywać? Twierdzisz, że ja marudzę?! Co za bezczelność! Natychmiast oczekuję przep... Hę? Żądasz, by Podać ci dane planety? Myślisz, że sam nie jestem w stanie sprawdzić informacji o tym systemie? Nie potrzebuję do tego żadnego niewychowanego, przemądrzałego...!
Droid odbibczał mu bezczelnie i pokazał mu obelżywy gest manipulatorem.

Dla GE3 to było za dużo. Oburzony zwrócił się do pilota.
- Drogi panie, naprawdę nie chciałbym prawić tu lekcji na temat wychowania... Choć posiadam odpowiedni moduł wychowawczy dla ponad 500 kultur! Jednak uważam, że powinien pan nauczyć tego droida szacunku! Stanowczo odmawiam współpracy w takich barbarzyńskich warunkach!
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 12-03-2016 o 03:08.
Tadeus jest offline