Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-03-2016, 22:18   #84
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
I pardon, ale muszę dopytać...
- Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że jakiś art pt. "Ołów w praktyce" by się chyba przydał...

- Dobra ja się mogę trochę powymundrzać no ale to ja i piszę pod kątem swojej sesji i paczajstwa a niekoniecznie musi byc tak tutaj u Lemiego. No i cały "Ołów" ma może znaczenie w przypadku klasycznej Drużyny ale niekoniecznie w "Piratach" w starciu załóg i okrętów


Cytat:
Chodzi mi tutaj głównie o takie aspekty jak funkcjonowanie pancerza...
- W oryginale "Ołowiu" jest zasada wszystko albo nic pod względem pancerzy. Czyli albo pancerz chroni całkowicie przez Raną albo nie i wówczas wchodzi cała bez żadnych Redukcji. Przy miękiej balistyce (kevlary) jak ochroni ale jest trafienie MG może policzyć jak Siniak (ja tak właśnie robię).


Cytat:
I inne pytanie... ktoś grał tutaj już w Ołowiu?
- Mhm


Cytat:
Bo jak ja czytam i zagłębiam się... to mam wrażenie, że trafienie kogoś na dystans ponad 10m jest nierealne D=
-4 za strzał wykonany w jednym segmencie, średnio jakieś -1/-2 za zasięg, -4 za to, że jest się pod ostrzałem, pewnie -1/-2 za pancerz, -4 za osłonę/ruch przeciwnika... jeszcze siła koriolisa i rozrzut... to daje tak standardową karę -14 do zręczności podczas strzelania... No dobra... -10, bo po prostu nie będziemy strzelać w jednym segmencie... ale to i tak daje dosyć małą szansę na trafienie. A przy kosztach amunicji to boli D=
- Nom. Tak by własnie to wyglądało. Kluczowe znaczenie jest czy Suwak działa w walce bo to wiela zmienia. Ale ogólnie no podałeś dość trudny strzał to nie dziw się, że jest on też trudny do wykulania

- Przy większości "zwykłych" strzałów można chyba by liczyć z -4 za ruch celu czy podobny jak się skitra za osłonę. I jeśli strzela się szybko bez celowania to nastepne -4. Ale magia modów to to, ze nie są one może specjalnie duże bo mają po te 1 - 4 pkt ale jak się policzy wszystkie to właśnie wyjśc może mod rzędu -8 czy -12. Za tak epicką pule punktów jaką dał Lemi ZRĘ dla fajtera da się spokojnie zrobić rzedu ok 15 więc nawet ptzy takich mod zdaje się na ok 1/3 czy 1/4 szans na trafienie + pkt z umsa do zbicia wyniku. A jesli Suwak działa za umsy to jeszcze bardziej szanse na trafienie wzrastają. Więc spec - fajter może nie będzie trafiał przy takim strzelaniu co kazdy, prawie każdy czy większością pocisków ale nadal trafia całkiem często. A jak trafi to ołowiowa mecha sprawia, że jak nie ma pancerza cel czy bron strzelca go ignoruje no to ma spory problem nawet z pojedynczym trafieniem.


Cytat:
Coś pomijam, czy system, po prostu, jest zbudowany tak aby walka wręcz miała jakikolwiek sens? =P
- Ołów jak przeczytałeś to chyba widzisz, że koncentruje się właśnie na wymianie ołowiu pomiędzy grupkami humanoidów Reszta jest jedynie wspomniana. W zwarciu ważne jest pamiętać, że pancerze w stylu kolczug czy płyt zachowują Redukcję i działają podobnie jak w oryginale ale tylko na zwarcie. Ołów je ignoruje. Za to kevlar jest ignorowany w zwarciu przez broń białą. Jedynie ciężka balistyka (płyty SAPI) działają ochronnie i w zwarciu i strzelaniu. Ale są tak drogie, że nie widziałem jeszcze by ktoś zaczął sesję z taką SAPI.



Cytat:
No i... mamy 100 gambli na ekwipunek (podstawowo) czy 400 (ołowiowo)? T_T
- Dobre pytanie. Na poczatku chyba nie było a jak gdzieś wyszło potem to chyba zgapiłem. Ale coś Lemi wspominał, że chyba niekoniecznie mamy się przywiązywać do punktu z ekwipunkiem a i wstęp tak jakby wszycy dostali na lądzie pałą w łeb i obudzili się w ładowni na pełnym morzu



Cytat:
I jak to jest z tym poruszaniem się? O_o
Chód 2m/segment
Trucht 3m/segment
Bieg 6m/segment
Bd 14+ jeden m więcej/segment
Postać obciążona (choćby ciężka kamizelka) 1m/2 segmenty...
O_o
Czyli co? Założę tę kamizelkę to nie mogę już biegać?
Czy to po prostu należy rozumieć jako -1m?
Czemu, w ogóle, ciężka kamizelka (nawe 20kilowa) jest w tej samej kategorii jak taszczenie nieprzytomnego 80+kilogramowego i zdecydowanie nieporęcznego kumpla? T_T
- No segmentowo poruszanie się w Ołoiwu jest szybsze. Trzeba pamiętać przy obliczaniu seg/metry jak np. MG mówi, że cośtam biegnie z 20 m. W oryginale wiec byłoby ok 10 seg na reakcję czy coś a w Ołowiu wpada w zwarcie już w 3 - 4 tym seg.

- BUD na 14+ przyśpiesza jeszcze o 1 seg tak jak piszesz. Czylli biegnie się z prędkością 7 m/seg a nie 6 m/seg bez żadnych Sztuczek itd. Dobra rzecz dla fajterów bo poza wzrostem dmg skraca moment szarży.

- W Ołowiu nie jest doprecyzowane od jakiego momentu przeciązenie powinno wpłynąć na prędkość poruszania się. Poza tym przykładem jaki podajesz. Więc zostaje to w gestii MG. Ja ogólnie na razie nie liczę spowolnienia ale dość skrupulatnię liczę obciążenie postaci a te już wpływa na szanse trafienia (obc przekroczone limitem o 1 przedział powoduje mod -1 do ZRĘ czyli trafienia. Przeciętna BUD to ok 10 - 14 czyli limit po 5 - 7 kg na stopień. Zwykle pancerz, szturmówka i garść maneli na sobie wynosi ok 8 - 12 kg czyli większość BG miewa ten mod -1 czy -2 nawet w wersji "na lekko" bez plecaków, toreb itd.)


@Lemi


- To skoro i spece i kapitany som i się znalazły to ja zrobię sobie tego nawigatora do kierowania tą łajbą


@Wszyscy

- Jak Ołów to i medycyna czyli lekarz. Te krwawienie, zakazenie ran, opatrywanie serio jest tam uwzględnione i ma znaczenie więc medyk i medycyna polowa robią się ważniejsze od fajterów bo ziazi kazdy jakoś tam umie zrobic a naprawić ziazi może tylko medyk.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline