Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2016, 07:24   #224
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ulli Zobacz post
Hej! To znowu ja dyżurny pytacz.

Mój gracz, wojownik, człowiek 6 poziom chce to wziąć
Strength of a Warrior (3.5e Feat) - D&D Wiki

Atut w porządku tylko nigdzie nie podano źródła. Jest dość potężny i mam podejrzenia, że to jakaś fanowska twórczość lub jakiś nieuznany dodatek. Jakimś wybitnym specjalista nie jestem więc pytam.
Twórczość własna. Jest w sekcji D&D 3.5 Homebrew.

Cytat:
Napisał Ulli Zobacz post
Drugie pytanie to w sumie chcę się upewnić. Czytałem tu na temat wyceniania rzeczy. Nie mogę znaleźć niestety notki, bo wyszukiwarka działa jak działa.

Z tego co pamiętam magiczne bronie, zbroje i przedmioty sprzedawało się za połowę wartości. Za 100% sprzedaje się surowce, dzieła sztuki, wierzchowce itp.

Problem powstał bo jeden z moich graczy twierdzi, że magiczne przedmioty sprzedaje się za 100% ceny. Ja coś źle zapamiętałem czy on?
Sprzedajesz za połowę ceny. Jest to opisane w SRD, oraz podręczniku Mistrza Podziemi (DMG).
Tutaj masz link (ang): Wealth And Money :: d20srd.org


Cytat:
Napisał Ulli Zobacz post
Trzecie pytanie. Jeden z graczy roił mi pewien atut dla kapłana działający tak, że dotykiem można było leczyć do połowy HP pod warunkiem, że miało się jakiś niezużyty czar leczący przynajmniej 2 poziomu. Może ktoś zapodać link?
Są atuty z deskryptorem [Reserve], które pozwalają na używanie pomniejszych zdolności do woli, pod warunkiem, że ma się konkretne czar zapamiętane/gotowe do rzucenia. Atuty są w dodatkach Complete Mage oraz Complete Champion, a Twojemu graczowi chodziło zapewne o atut: Touch of Healing – Feat – D&D Tools
Dopóki postać ma przygotowany/gotowy do użycia czar leczący minimum 2 poziomu może leczyć w akcji standardowej 3hp/najwyższy poziom zaklęcia leczącego jaki ma zapamiętany/gotowy do użycia, ale nie może wyleczyć kogoś ponad połowę jego maksymalnych hp.

Dla przykładu, weźmy kleryka z tym atutem i wojownika z max hp 60.
kleryk ma przygotowane zaklęcia lecznicze z poziomów 2 i 3, zaś wojownik stracił 45 hp i ma teraz 15.
Kleryk może go wyleczyć za 9hp w rundzie (akcja standardowa), ale nie więcej niż do 30hp (połowa maksymalnej liczby hp wojownika). W pierwszej rundzie wojownik będzie uleczony o 9 hp (24 w sumie), w drugiej o 6 (nie można przekroczyć połowy maksymalnej liczby hp).
Następnie kleryk zużywa zaklęcie 3 poziomu by uleczyć wojownika i w następnym starciu wojownik znów spadł do poziomu 10hp.
Teraz kleryk leczy 6hp na poziom(3hp * poziom najwyższego zaklęcia leczącego), więc wojownik w kolejnych rundach będzie mieć 10->16->24->30hp.



Przy czym atut uznaje za zaklęcia leczące tylko przywołania z podszkoły leczenie (conjuration (healing)).
 

Ostatnio edytowane przez psionik : 23-03-2016 o 07:31.
psionik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem