Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-05-2007, 17:46   #19
Tymeras
 
Reputacja: 1 Tymeras nie jest za bardzo znany
Teatr? Czemu nie! Jak dla mnie ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Wcale nie nudny jak niektórzy uważają.

Ulubiony spektakl: Wigilie Polskie.
Grane przez pewien okres czasu w okolicach świąt Bożego narodzenia w Teatrze Wielkim w Poznaniu moim ukochanym Całośc poświęcona jest teoretycznie Mickiewiczowi ale tak naprawdę to jedna, wielka lekcja patriotyzmu dla której Mickiewicz jest podporą. Poruszane są takie tematy jak zabory, Orlęta Lwowskie, początki harcerstwa polskiego, powstania (w tym najszerzej jedyne w pełni zwycięskie powstanie w historii Polski czyli Powstanie Wielkopolskie) i ogólnie walka o wolnośc Polski. Wspominane są nasze zwycięstwa, wielcy bohaterowie którzy za polske oddali zycie... Zresztą co tu dużo gadać - tego sie nie da opisać, to trzeba zobaczyć Całość prowadzi Barbara Wachowicz Jeszcze jak prowadzi! Nie raz i nie dwa sala wybuchała śmiechem kiedy wdawała się w nierzadko humorystyczne dysputy z Mickiewiczem czy też Słowackim. Kobieta ma taką gaduchę, że to się w głowie nie mieści. Mówi mądrze i bardzo bardzo ciekawie. Byłem na tym spektaklu dwa razy, rok po roku i za rok również z pewnścią się wybiorę Bo naprawdę warto. Jak wyszedłem z teatru to mnie duma rozpierała, miałem ochote sobie flage polski na czole wytatuować, takie wrażenie robi wszędobylski w czasie trwania spektaklu patriotyzm Kiedy opadła kurtyna owacja na stojąca rozbrzmiewała na sali jeszcze dobre 10 minut
 
__________________
"Śmierć nie jest karą lecz wyzwoleniem."
:nordic:
GG: 8059381
Tymeras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem