Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2016, 20:39   #37
Tildan
Bellis perennis
 
Tildan's Avatar
 
Reputacja: 1 Tildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputację
O dziwo, ork wrócił do swego chlebodawcy bez protestów ze strony mnichów, którzy nie odpowiedzieli także na jej pozdrowienie. Popadli jakby w stan milczącej ekstazy, czy też transu. Ponieważ nie dostrzegła w karczmie niczego godnego aż takiej admiracji, doszła do wniosku, że jest to efekt wstrząsu, jakiego braciszkowie doznali przyjrzawszy się z bliska orkowej paszczęce.
Bo też paskuda to była niepoślednia – rzekłbyś gargulec w lorica squamata ubrany na ławie przysiadł!
Nieprzyjemnie zaskoczona wrzaskiem za swoimi plecami, drgnęła i skrzywiła twarz.
Miast cieszyć się, że żyje, ten typ miał czelność żądać od niej jakichś dodatkowych wyjaśnień?! Prędko zapomniał o przymilnych tonach i przytrzymywanych garściami przyluźnych portkach.
Trzeba mu było nie tylko pasek, ale i obertelki poobcinać, - pomyślała złośliwie. – Miałby teraz, chłopina, zajęcie.
Parsknęła z irytacji i wzięła głęboki oddech, żeby się uspokoić. Wreszcie, wzruszyła ramionami.
Koniec końców, czego można oczekiwać po prowincjonalnym kupczyku, dufnym w moc własnej sakiewki i prymitywną siłę?
Była najmitą, to prawda, ale miała własne zasady. Plusem tego zawodu był fakt, że samemu wybierało się pracodawcę i zawsze można było odejść, gdy nie potrafił zachować szacunku.
Nie odwróciła się od razu. Wróciła i przykucnęła, by podnieść bodkin i łuk.
Dopiero kiedy starannie włożyła je do zdobionego haftem sajdaka i przewiesiła go przez ramię, podeszła do wołającego.

- Czego chcesz, człowieku o pospolitej twarzy? – zapytała. – Jeśli szukasz medyka, ja mogę Ci tylko krwi upuścić, bandaże i szarpie to nie moja domena, - kpina w jej głosie była aż nadto wyraźna.
 
__________________
Życie to ciągłe czekanie: na dorosłość, na miłość, na autobus, na ulubiony serial, na szczęście, na wakacje, na przyjaciela... aż w końcu na śmierć.
Tildan jest offline