Wątek: Sielanka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2005, 02:30   #7
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Oczy krasnoluda rozświetlił blask płonących stosów... Stosów na których żywota dokonał nie jeden heretyk, nie jeden pomiot chaosu... Sękata dłoń krasnoluda wyciągnęła z tubusa jeden ze zwojów.

- Ten oto papier sygnowany pieczęcią namiestnika skarbowego uwierzytelnia kilka podatków. Prócz pogłównego, podymnego, myta, dziesięciny oraz drogowego odczytać tu można KLIMATYCZNE. - Tu krasnolud przerywa wypowiedź dla lepszego efektu. - Podatek nakłada się na podróżnych ze stron obcych, którzy to przebywając na ziemi nieswojej czerpią z jej dobrodziejstw... - dokańcza po chwili monotonnym basem...

Następnie wyciąga w stronę ogniska dłoń z pierścieniem najemnego poborcy podatków.

- Skoro od płacenia złotem chcecie się wymigać, dobrze. Zapłacicie w naturze. - Tu uśmiecha się jak na inkwizytora przystało. - W świetle przyznanego mi prawa mogę zamienić odpłatność na czynny udział w świętej misji... - Tu jego powieki rozwierają się szeroko, a w kącikach spoglądających ku gwieździstemu niebu oczu, pojawiają się maleńkie łzy wzruszenia. - Misji - baryton krasnoluda przepełnia nuta drążcego uniesienia - która ma oczyścić oblicze tej krainy, tego świata ze splugawienia CHAOSEM...!! - Po krókiej chwili patos odpływa z jego twarzy, ustępując miejsca chytremu spojrzeniu urzędnika skarbowego. - Nazywam się Jego Ekscelencja Mundri von Piknovich der Grossbeard. Kogo mam wpisać na listę ochotników?!
 
Hood jest offline