Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2016, 04:51   #151
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Powód dla którego wychodzę z propozycją zmiany systemu jest ten sam co podawałem kilka stron wcześniej. Autumm świetnie podsumowała całą sesję mówiąc, że jej siłą są nieprzeciętne dialogi między bohaterami graczy i świetne walki. Z tym drugim miałem największy kłopot od strony MG, bo im wyższy był wasz poziom tym więcej na jaw wychodziło problemów z systemem. Na końcu miałem tak naprawdę dwie zdolne do walki postacie, a ta w CN zawsze była istotna i urozmaicana przeze mnie. Poza tym nie chce mi się bawić w podliczanie wszystkich pierdół, okazyjnych bonusów czy innych modyfikatorów. D&D 4e jedną rzecz robi fenomenalnie, a jest nią walka, bo z myślą o niej powstał ten system. Zwłaszcza jeśli chodzi o organizowanie szybkich starć, niezależnie od tego ile jest uczestników walki. Zwłaszcza jeśli chodzi o Harfiarzy, dla których planowałem bardziej widowiskowe starcia, rodem z filmów akcji, a ich obecne postacie zwyczajnie się do tego nie nadają.

Jeśli chodzi o rzeczy związane ze stroną fabularną waszych postaci to pewne elementy pod kątem mechaniki zawsze można dodać jeśli komuś czegoś brakuje.

@Krieger
Cały czas graliśmy na Neverwinter: Campaign Setting z 4e. Wycofałem dragonbornów z rozgrywki, bo te miały osobny podręcznik w 3.5 i nie chciało mi się tworzyć NPCów na nowych zasadach, ale teraz jak widać nie ma z tym problemów. Można śmiało sięgnąć po każdą grywalną rasę.

@Clutterbane
Wrócę z pracy to wyślę Ci link do GDocsa i sobie sprawdzisz.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline