Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2016, 14:21   #37
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
ale jeśli jako dowód na sukces czegokolwiek bierzesz ilość przetłumaczonych na rodzimy język książek to naprawdę masz spory problem z oceną rzeczywistości.
Dyskusja na ten temat rzeczywiście nie ma sensu.
Odniosę się tylko do tego, bo z powodu nocnej pory na temat tej kwestii wypowiedziałem się nieco myląco i można było odnieść wrażenie, że nie rozumiem co się do mnie mówi. Tak, fakt tłumaczenia lub nie jakichś podręczników na język polski świadczy o powodzeniu danego systemu w naszym kraju. Opłaca się, to się tłumaczy i wydaje, nie opłaca się to się nie tłumaczy i nie wydaje. Proste jak drut. Gdyby czwarta edycja się sprzedała to piąta zostałaby przetłumaczona. Czwarta jednak się nie sprzedała. Co więcej, sprzedała się tak katastrofalnie, że ISA w ogóle zrezygnowała z wydawania D&D, zaś CDprojekt wydał oświadczenie, że żadnego tłumaczenia nie będzie.

Wydano jedynie trzy podstawowe podręczniki do D&D 4.0 i obecnie można je kupić za 50% ceny jaką kosztowały w 2010 kiedy kupowałem podręcznik gracza.

Co do sukcesu Paizo a kłopotów D&D.
Tak, podtrzymuję to, że gdyby D&D 4.0 było tym czego oczekiwało sporo graczy to Paizo nie znalazłoby niszy na rynku.

Czy D&D 5.0 jest dobry już się nie dowiem. Raz, że nie znam angielskiego w stopniu pozwalającym mi na zrozumienie specyficznego języka rpgowego a dwa, że nie mam zamiaru nabijać kabzy firmie, która tak mnie traktuje.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline