Wątek: Wojna o Miguaya
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-05-2007, 14:18   #69
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Post Janosz Favrasz, Zbrojownia

Słysząc słowa lekarki mężczyzna jedynie westchnął, kręcąc głową:

- Widzę, żeście strasznie groźni panienko i pałki Wam dać do ręki nie można, bo przeciwnika śmierć niechyba wtedy czeka a Wy przecież zabijać nie myślicie. Albo to, alboście strasznie ufni w nowopoznanych, bo mniemacie, że jak na zadaniu ktoś się do Was dobierze, słusznie mniemając że nieuzbrojona kobieta to świetny zakładnik, to my wszyscy będziemy w pogotowiu, by mu ten zamiar utrudnić. Posłuchajcie tedy rady, bo zrobicie jak zechcecie i mnie nic Wam kazać. MAJĄC broń przy sobie, odstraszacie złych ludzi. NIE MAJĄC jej, wystawiacie się na cel. Samo posiadanie broni może Wam życie zratować, a do zabijania Was nijak namawiać nie mam zamiaru. A pałek samobijów czy mieczy samofechtujących tom na oczy nie widział, w tym tu garnizonie też żadnego nie domniemywam, więc jak Wy kogoś takim nie dźgniecie, to od miecza przy Waszym pasie żaden nie umrze i to się, panienko, nawet jakbyście się mieczami obwiesili, nie zmieni.

"Wygląda na lat dwadzieścia, a mówi jak dziecko. Tego uczą na uniwersytetach? Żałość bierze. Może choć medyk z niej dobry. Ale co mi po medyku, który mnie ze wstrętem dotykać będzie? Palnę ją przecie zirytowany, jak się tak do tego zabierze! Czarnoć widzę... I kto tu widział, że jak broń weźmiesz, to od razu zabijać? Niemądra jakaś, a ponoć uczona. Pewnie się teraz na mnie obrazi, albo rzeknie, że faktycznie nie mnie jej coś kazać, bo rady nie pozna nawet jakby ta ją w nos ugryzła, jeno za rozkaz ją poczyta. Aleć nic. Może się mylę, zobaczmy."
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline