Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2016, 11:55   #27
Raist2
 
Raist2's Avatar
 
Reputacja: 1 Raist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
No broń bosze nie na Savage Worlds Jak można chcieć rzucać kostką k4 albo k6 zamiast k100 kiedy spotykasz się ze znajomymi w sesji anime. I te skille bleee kompletnie się nie nadają do rozmów między postaciami Nie ma to jak powiedzieć, że ma się ochotę na sesję z dużym naciskiem na storytelling ale byle nie na X mechanice bo nie będzie mi do tego pasowała . W tym co opisałeś można by równie dobrze całkiem sobie darować mechanikę albo rzucić k4 i wybrać efekt z 4 opcji dostępnych jak w jRPGach No ale spoko standard, przywykłem już do takich sensownych wyjaśnień do czego się Savege nie nadają czyimś zdaniem
Nie powiedziałem że się do tego nie nadaję. JA po prostu nie lubię tej mechaniki, nie ważne w jakim świecie, jakie realia, nie trawię jej. Nie napisałem też że musi być jakaś mechanika. Może być i storrytel z rozwiązywaniem sporów przez mg albo i przez graczy, a może też być i jak napisałeś k4 z 4 opcjami. A rzuty k100 nigdy mi nie przeszkadzały, pewnie dlatego że od nich zaczynałem przygodę z RPG, gdzie rzut k100 na test i k6 na obrażenia to akurat prosty przykład, co jak trzeba rzucać 2k20+2k12+2k10+k4? Też mi to nie przeszkadza. Mechanika WoDa gdzie masz rzuty xk10 (gdzie x to zmienna ilość kości) też mi nie przeszkadzają. Ale Savega po prostu nie trawię za całość, za ogół, za nie wiem za co, po prostu.
 
Raist2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem