Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2016, 17:14   #29
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Ależ mam bardzo konkretne zarzuty względem SW. Nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego, więc przekleję opinię z Rebela.

Cytat:
Nie jestem miłośnikiem SW i po przeczytaniu nowego podręcznika się nim nie stanę. Gdyby nie moje hobby kolekcjonowania podręczników bym go nie kupił.

Uzupełnienie:
Rozegrałem kilka sesji na tej mechanice. To najgorsza mechanika z jaką miałem do czynienia. W światach gdzie walczy się bronią białą, postacie są początkujące i mają komplet fuksów bzdurna potyczka może trwać nawet godzinę. Bardzo mały wpływ gracza na przebieg walki. Nie ma pełnego ataku czy przebić jak w L5K. Desperacji atak i to +2 do wyniku testu jest strasznie mizerne szczególnie na wyższych poziomach gdzie obrony są już wyższe. Rozdział ekwipunek mogli sobie odpuścić. Jest żałośnie ubogi i kompletnie nieprzydatny. "Szok" to kompletna perełka. Pamiętam opis w podręczniku przykładu stosowania "Szoku" . Można dostać szoku bo zagapi się w kobiecy dekolt. Bardzo zabawne. Kości figury nie wiadomo po co. Na niższych poziomach nie ma sensu ładowania w cechy jeśli miały by być na k6 bo i tak się rzuca kością figury k6, a zaawansowane postacie mające k12 musiały by trafić bardzo szczególne rzuty by rzucając k6 przebić wynik na k12.
Dodam jeszcze, że to wcale nie jest najprostszy system na rynku. Dużo prostszy jest Adveturers.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem