Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2016, 22:33   #71
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wiesz ile to rzutów szczególnie przy kiepskich wynikach? To ma być ta brawurowa mechanika, szczególnie gdy w innych grach wystarczy jeden rzut, lub po prostu określenie ile rund zajmie przebicie się? No i co to za zasady domowe, mówimy o SW czy o SW by JPCannon?
Wiesz jak w Savage Worlds powstaje masa opcjonalnych zasad? Ludzie czytają masę materiałów oficjalnych a potem wyczuwają balans mechaniki która jest w pełni otwarta na modyfikacje bez jej zaburzania. W tym wypadku gdy np nie pasuje Ci jak długo trwa niszczenie drzwi możesz zarządać od gracz prostego testu siły i jeśli mu się uda to przebija się przez drzwi. Jeśli będzie to więzień zamknięty w podziemiach jakiegoś psychopaty a on musi się przebijać to każdy jego cios może być dramatyczny i możesz chcieć rozpatrywać każdy ten test raz za razem. No niestety ale w tej mechanice po prostu myśli się inaczej. Nie szuka się na wszystko zasady gotowej z jakiegoś poda (chyba, że ewentualnie się już jakąś zna) tylko uczy się na ich podstawie dostosowywania jej do swoich potrzeb jeśli Ci coś nie pasuje w podstawie. Dlaczego Twoim zdaniem istnieją alternatywne zasady punktów mocy czy inne tego typu. Bo komuś nie pasowało jak to było rozwiązane w podstawowej wersji. Tak to właśnie działa. Ten produkt nigdy nie jest ostatecznie zamknięty i nigdy nie będziesz miał do niego zamkniętej listy zasad. Chociażby dlatego, że nawet z każdym kolejnym settingiem dochodzą nowe które w kolejny sposób modyfikują podstawę.

Cytat:
Spojrzałeś chociaż w podręcznik odpowiadając mi na pytanie? Szkło hartowane ma wyższą premię do pancerza.
Mój błąd wybacz Nadal jednak reszta wypowiedzi poza rodzajem szkła jest aktualna. Wiele zależy od tego jak MG to uzna. Czy w wypadku tej broni weźmie to pod uwagę czy uzna, że nie ma to sensu.

Cytat:
Tak samo jak odpowiedź wyżej. Gruba blacha ma wyższy pancerz, więc o jaką blachę chodzi? Poza tym to nie ja wymyślam te absurdy tylko znajduję je w podręczniku do SW.
W najnowszym podręczniku podział najniższy jest taki:
+1 Szkło, skóra
+2 Szkło hartowane, tarcza
+3 Ścianka działowa, blacha, drzwi samochodu

Nie określę CI ile dokładnie ma mieć mm ta blacha wytrzymalsza od tarczy. Na pewno na tyle dużo by nie nadawała się do noszenia jako po prostu tarcza a zarazem nie będzie grubości stalowych drzwi. Sam określ ile by to musiało być mm. Niestety ale jeśli chce się uniknąć modyfikatorów rzędu 0.1, 0.4, 0.8 itp to w mechanice muszą być pewne ogólniki. Jeśli mocniej zapoznasz się z Savegami będziesz jako MG wiedział jaki modyfikator będzie najodpowiedniejszy dla danej sytuacji. Może ktoś będzie walił przez blachę falistą i dasz mu za to tylko 1WT a może przez przez takie 3mm blachy ale będzie też pokryta gąbką czy innym materiałem i naliczysz za to bonus w ogóle nie podany w przykładach. To tylko przykładowe wyznaczniki z których da się naprawdę dopasować modyfikator do odpowiedniej sytuacji.

Cytat:
Przeczytaj jeszcze raz podrozdział o którym napisałem, nie ma tam mowy o tym że tyczy się tylko ostrzału.
W walce wręcz masz już obronę z tarczy. Jeśli Ci to nie odpowiada możesz zamienić w to na WT ( w którymś z settingów było to zasadą opcjonalną dla formacji podobnych do muru tarcz itp, żeby nie było, że sam sobie coś wymyślam ponownie )

Cytat:
Skoro to nowsza edycja to czemu nie ma o tym wzmianki na stronie polskiego wydawcy? Czyżby strzał w stopę?
Chyba już zmęczenie dyskusja mnie lekko dopada (tak to jest jak się odpiera cały dzień posty 4 osób na przemian w pojedynkę ) ale nie rozumiem co masz na myśli pisząć, że nie ma o tym wzmianki? Masz na myśli, że nie ma o tym posta czy co? Ty chyba nie sprawdzasz tego na stronie Wydawnictwa Gramel które nie jest już oficjalnym polskim wydawcą Savegy od dobrego kawału czasu? Aktualnym wydawcom Savage Worlds jest Fajne RPG a tutaj masz post o nowej edycji - Savage Worlds 3.0 – zapowiedź | Fajne RPG Jak widzisz pojawił się prawie rok temu :P Wydawnictwo Gramel aktualnie wydaje materiały tylko za granicę gdyż w Polsce zarobki były groszowe a na Zachodzie mechanika ta jest znacznie bardziej popularna i chętnie kupowana.

Cytat:
Anglojęzycznych linków nie zamierzam czytać, za słabo znam angielski by tracić na to czas, a poza tym płaciłem za grę w języku polskim.
No tak bez angielskiego możesz dużo tracić na Savage Worlds bo jak widzisz polskich fanów wielu nie ma więc i materiałów aż tak dużo się nie pojawia. Na stronie FajneRPG możesz jednak nadal znaleźć co nie co darmowych, polskich materiałów.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 03-05-2016 o 22:38.
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem