Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2016, 22:57   #73
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ten opis sugeruje że zebrano stary podręcznik + broszura patch 2.0 + noir do kupy. Nie mam Noir SW ale tam chyba nie opisywano nowych zasad rzucania czarów? Więc jak to jest z tymi punktami mocy? I co robimy źle krytykując starą wersję, która ponoć specjalnie się nie różni od nowej?
Właśnie mi uświadomiłeś, że sam już nie wiem jak wybiurczo w takim razie czytałeś wcześniejsze zasady. Masz rację, że mogłeś po części chociażby wspierać się Patchem 2.0. Pytasz mnie jeszcze czy w zasadach Noir są zasady dotyczące magii. Nie, nie ma ich tam, są w patchu 2.0 do którego miałeś po polsku dostęp od już dobrych lat a mimo to nadal nie wiesz, że masz tam zasady alternatywne do nie używania punktów mocy.

Nic nie robicie źle krytykując starę wersję jeśli chociaż znacie też materiały z Patcha 2.0 i ewentualnie tych niewielkich pozostałych zmian które jeszcze poza tym dochodziły w skompletowanym podzie. Ty osobiście robisz źle to, że powołujesz się na zasadę w podręczniku do którego już od dawna masz łatkę o której niby wychodzi na to wiesz ale nie wiesz co w niej jest...

Cytat:
Stwórz z materiałów jakich użyto drzwi samochodu tarczę, a zapewniam cię że nie wytrzyma dwóch ciosów toporem.
Jak już pisałem, mechanika ta wymaga pewnej prostoty by zachować płynność i nie rozdrabniać się na mniejsze modyfikatory. O ile nie masz zamiaru przyczepiać sobie w swojej sesji drzwi samochodowych do ręki jako tarczy to chyba nie jest to aż tak bolesne, że dadzą bonus +3 zamiast +2? Jeśli chodzi Ci o to, że w Savage Worlds nie wszystko oddaje 100% realizmu to jak najbardziej masz rację. Z tego co wiem, właśnie GURPs próbuje być bardzo realistyczne i przez to było o wiele bardziej skomplikowane, ale może słyszałem źle
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem