Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2007, 18:25   #16
Lkpo
 
Lkpo's Avatar
 
Reputacja: 1 Lkpo ma wyłączoną reputację
Imię i ew. przydomek- Blaise IV Bogaty przez wrogów zwany Gnuśnym
Zawód/ulubione zajęcie - Monarcha/liczenie pieniędzy
Co moja postać lubi robić w wolnym czasie - najulubieńszym zajęcie Blaisa jest zabawa i zabijanie. Nie pogardzi torturowaniem i sportem wymagającym masy.
[/b]Umie najlepiej[/b] - kłamać, wyczuwać kiedy jest okłamywany, zarabiać
Dokładny wygląd - Blaise jest łysy, albowiem podczas burd nie lubił, kiedy ciągnięto go za włosy. Brwi mają rudy odcień blondu. Oczy mocno osadzone w oczodołach. Usta wydatne i mocno czerwone. Nos prawie zawsze z przepicia czerwony. Twarz okala dobrze ogolony zarost. Na torsie ma liczne blizny. Ręce duże mocne, pasujące do reszty ciała. Na prawej ciągnie sie blizna w kształcie metalowego pręgu. Cóż nogi dobrze wpasowują się w resztę ciała, poza bliznami.
Ubrany jest w piękną karmazynową szatę ciągnącą się od ramion do ziemi. Na głowie piękna zdobiona diamentami korona, z kryształem na środku.
Historia- Urodził się jako dziecko przywódcy rebeliantów. Obalali panującego wtedy tyrana. Ludzie byli głodni, pola zaniedbane a wojny ciągnęły się w nieskończoność. Przewrót się udał, a Blaise został prędko hrabią. Ukryto jego pochodzenie, aby jego władza była całkowita. W wieku czternastu lat już zaczął rządzić. Wykazał się przy tym zmysłem gospodarczym. Wiedział jak dobierać sobie doradców ponieważ żaden go nie umiał okłamać. Gnuśny był tak dobry w tym, że wyczuwał nawet lekkie drżenie głosu, czy oczy patrzące się w nieodpowiednią stronę. Kłamstwami i intrygami nieraz podbijał całe hrabstwa. Wiedział jak wiele kosztuje wojna, ile pieniędzy to wymaga. Preferował, więc porwania, otrucia czy zastraszanie. Czasami sam wykonywał takie zadania. Dwa razy został na nich przyłapany i musiał spędzić wiele czasu w lochach, będąc torturowanym, póki jego sojusznicy go nie odbili. Na całej jego ziemi panował dostatek, a on z tego korzystał. Co dzień urządzał wystawne bale, bankiety. Z tego nadmiaru rozrywki jego purykańscy wrogowie nadali mu przydomek Gnuśny.
W wieku trzydziestu sześciu lat przyszło mu stoczyć pierwszą bitwę. Blaise koronował się, tym samym ściągając na siebie gniew drugiego monarchy.
Zaciągnął ogromną armię. Ponad stutysięczne wojsko marszem przyprawiało ziemię o drżenie. Ogromna siatka szpiegowska na bieżąco informowała strategów o ruchach wojsk. Nowo koronowany jechał karetą do obozu. Musiał podnieść morale wojsk przed jutrzejszą bitwą.
Rodzina- pozostał mu ojciec, uważany za jednego z najstarszych w królestwie.
Wiek - 36 wiosen

Nie chcę zepsuć poprzedniej wersji, którą lekko zmodyfikowałem. Dlatego umieszczam bardzo skróconą jej wersje w nowym akapicie.
Skrócona historia - W wyniku buntu prowadzonego przez ojca Blaisa, on został hrabią w wieku 14 lat. Doskonale zarządzał gospodarką na swej ziemi. Zamiast wojen stosował podstępy i knuł intrygi pozbawiając sąsiadów władzy. Dwa razy był trzymany w lochu, lecz zawsze szybko wychodził, bez większych uszczerbków na zdrowiu. Mając 36 lat koronował się, wywołując otwarty konflikt z obecnym królem. Bogaty zaciągnął do armii ponad 100 tysięcy najemników, a akcję asekurowała bardzo dobra siatka szpiegowska. Teraz jedzie karetą otoczony konnymi, do obozu swego wojska.
 
__________________
"Tylko uczciwi pozostaną dłużej żywi
Będą umierać powoli
Tak znacznie bardziej boli
Więc zastanów się co wolisz"

Ostatnio edytowane przez Lkpo : 09-05-2007 o 14:48.
Lkpo jest offline