Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2016, 20:51   #17
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Na początku przemówienia w Owalnej Sali rozległy się szmery. Czyżby Vaella Bariar ubliżała swojemu mężowi? Nagle jednak ton zmienił się na weselszy, bardziej wzniosły i ku chwale Valyrii… ludzie wstali, rozległy się oklaski.
- Wiwat za draco Aerona Bariara i jego piękną małżonkę Vaellę! - krzyknął sahr Valticar. Jego zawołanie zostało podtrzymane przez tłum.

„Mówiłam, że każdy mieszkaniec naszej pięknej krainy winien być traktowany po ludzku… a oni się ucieszyli. Nie przyszło im do głowy, że niewolnicy również wliczają się do tej grupy”, pomyślała Vaella. Ujrzała, że Aeron podchodzi do niej i staje obok. Gestem uciszył tłum.

- Skoro Targaryenowie nie chcieli, abym był Targaryenem - rzekł donośnie i z cierpkością. - To pozwolę Bariarom nazwać mnie Bariarem. Dzisiaj umarł draco Aeron Targeryos, bękart. Narodził się draco Aeron Bariar, generał.

Rozbrzmiała cisza. Młody generał zaklasnął dłońmi, po czym rzekł:
- Niech rozpoczną się tańce!

Muzyka rozbrzmiała na nowo. Smyczki, flety, inne instrumenty strunowe. Wielkie rody Valyrii ustawiły się parami w rzędzie dookoła owalnej sali, wypełniając cały jej obwód. Rozpoczął się taniec. Trzy kroki do przodu, jeden w lewo, jeden do tyłu i kolejny w prawo. Następnie każda para spokojnym, dostojnym krokiem obracała się wokół własnej osi, dotykając się wyciągniętymi wysoko prawymi dłońmi. Wzór się powtarzał.

- Ludzie wypierają rzeczy, które ich bolą - rzekł draco Aeron. - Ja uznałem, że jak zignoruje moje bękarctwo, to i ludzie o nim zapomną. Ty jednak… wyrwałaś tę drzazgę, która utkwiła w mojej skórze. Bolało, lecz teraz… nie ma jej. Mam nazwisko jednego z Czterdziestu, względem prawa nie jestem już bękartem. Nie znaczy to, że nie będą mnie tak nazywać, jednak i tak otrzymałem od ciebie duży dar, pani żono. Czy chciałabyś może otrzymać coś ode mnie w podzięce?
 
Ombrose jest offline