Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2016, 14:58   #206
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Achven popatrzył jeszcze raz uważnie na Markusa, w jego spojrzeniu widać było uznanie.

-A więc trafiłem na człowieka wykształconego i bywałego. Tym bardziej mi przyjemnie poznać. Będzie okazja porozmawiać o Altdorfie. Wszak musisz panie znać stolicę równie dobrze jak ja. Z przykrością muszę stwierdzić, że podczas mego pobytu w tym mieście nie spotkałem żadnego ucznia kolegium. Owszem widywałem magistrów, ale byli to ludzie zabiegani i sporo ode mnie starsi, więc nie śmiałem im przeszkadzać. Ale chodźmy już. Rozmowę dokończymy w jakiejś gospodzie.

Ponieważ nikt nie protestował ruszyli w stronę centrum miasta. Pytając o karczmy trafili po kilku minutach do Gospody Cechowej, znajdującej się już w dzielnicy rzemieślniczej. Był to bardzo przyzwoity, czysty i bezpieczny lokal. Spotykali się tam co bogatsi rzemieślnicy w większości mistrzowie, by omawiać sprawy cechowe. Po krótkiej rozmowie z karczmarzem udało się wynająć pokoje i można było poświęcić się rozmowie. Achven popijając wino z kubka zaczął rozmowę o starych Altdorfskich czasach.

-Cóż mogę powiedzieć o sobie drodzy panowie. Byłem jednym z dworzan na imperatorskim dworze. Chociaż może to za duże słowo. Po prostu należałem do tych kilkuset szlachciców, którzy kręcili się przy dworze próbując zostać dworzanami. Nic wartego wspominania. A jak waść znajdujesz Altdorf? Jaka karczma najbardziej przypadła panu do gustu?
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline