Wątek: Miasto Bridon
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2016, 23:36   #18
Moni
 
Moni's Avatar
 
Reputacja: 1 Moni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłość
Upiła malutki łyk wina. Właściwie to nie chciała wina po tym, co zasmakowała w karczmie, lecz nie wypadało wzgardzać podarunkiem. Uśmiechnęła się lekko, po tym, jak dokończyła lekturę. Zapewne mało na tym zarobi, ale utrzyma darmowe mieszkanie. A przynajmniej wpadnie jej argument, który jej to umożliwi. Poza tym dysponuje ciekawą informacją o Foce, sama nie zamierza się w to mieszać, ale gildia kupiecka już powinna. W najgorszym wypadku wmiesza się w to, jako donosicielka, mająca śmiesznie proste podstawy do złożenia tego raportu. Płaskodenny statek o dziwnie małym zanurzeniu, zapewne każdy w mieście już o tym gadał. Bezużyteczne informacje, które znalazły się w jej posiadaniu już przy jej własnych próbach. Liczyła na o wiele więcej.
”A zresztą po co się o niego martwię. Nie zebrał informacji i skąpił nawet w karczmie, to nie dostał zapłaty.”
Wstała i zaczęła powoli chodzić po pokoju, aby zebrać myśli. Dwa potencjalne, jednak mocno tajemnicze źródła zarobku plus szpieg, który zapewne będzie się za nią uganiał. To nawet lepiej, wykorzysta go jakoś na swoją korzyść. Nagle przystanęła i uśmiechnęła się nieznacznie.
”Ta kobieta w karczmie, jak mogłam wtedy przegapić tak oczywisty element układanki”.
Podeszła do szafy, aby zrzucić z siebie chłopski obiór. Następnie wykąpała się i nasączyła ciało i wytarła do sucha. Następnie wyszła z pokoju, kierując swoje kroki do nadawcy listu.
- Przepraszam pana za mój pośpiech, lecz pieniądz mnie woła. Oczywiście panu pomogę, poproszę tylko o przekazanie mi wszystkich informacji o tej umowie. Niech mi je pan spisze i zostawi w pokoju. Mnie czeka jeszcze jedna rozmowa.
W myślach nazywała kobietę niedźwiedzicą. Poznała w niej kogoś, kto nie mieszkał w mieście, więc zapewne została w Dzbanie, do którego szybko się udała.
 
__________________
Prowadzi: Złota maska
Prowadzona: Chmury nad Draumenionem
Moni jest offline