Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2016, 21:50   #24
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Po tym jak matka poszła Brat Albert wziął mnie na bok.
- Wyczuwam w tym miejscu coś dziwnego Gerhardzie, jakaś zła moc otacza to miejsce, nie wiem jednak czy to z powodu rytuału czy może to coś innego. Powinniśmy przyjrzeć się temu miejscu.-
- Tak też uczynimy Bracie Albercie. Nie omieszkam zostawić za sobą splugawionego klasztoru ukochanej córki naszego Pana. Myślisz, że ze środka to czuć, czy to z cmentarza? Wiem, że nie wiesz z jakiego powodu, ale skąd dochodzi?-
- Niestety nie potrafię jeszcze na to odpowiedzieć, być może jeśli zło przedziera się przez katakumby, tak jak twierdzi matka przełożona, w podziemiach łatwiej będę mógł stwierdzić źródło tego splugawienia.-
- No to czekamy na siostrę Klementynę i ruszamy to zbadać.-
Powiedziałem, po czym ściszyłem głos i dodałem.
- Dziwi mnie, że siostry tolerowały rytuał na cmentarzu, a Arabowie nie podnieśli ręki na klasztor. Coś mi mówi, że może być problem z wyjściem z katakumb po ich spenetrowaniu.- Popatrzyłem znacząco na wybrańca Morra.
- Nie zapominaj, że zwiadowcy widzieli heretyków wchodzących do świątyni, tu jednak ich nie ma. To może oznaczać tylko jedno. Są gdzieś pod naszymi stopami. Wiem, że to co powiem może zabrzmieć jak herezja, ale musimy się liczyć z tym, że siostry mogły zdradzić swoje ideały, swoją boginię, by ratować własną skórę. To by wiele tłumaczyło.- Albert spojrzał na posąg stojącej nad nami bogini. Czemu miała zasłonięte oczy? Co siostry chciały przed nią ukryć.
- Zgadzam się z Tobą Bracie. Bogini ma zasłonięte oczy by nie widzieć co wyczyniają heretycy. Pytanie jeno. Czy siostry chcą wrócić do czystości czy na wieki się zatraciły. Tak czy inaczej głowy kościoła Shallyi będą miały tu trochę do roboty. Na razie my musimy się zapoznać z tym co tu się dzieje. Wydaje mi się, że Heretycy przyszli po ten wolumin, po który przybył z nami Magnus. Teraz tylko czekać na siostrę Klementynę i od niej się trza wywiedzieć co nieco.- Powiedziałem do wybrańca, ten skinął potwierdzająco głową, w tej chwili weszła mniszka schodami z prawej.
 

Ostatnio edytowane przez Hakon : 31-05-2016 o 22:48.
Hakon jest offline