Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-05-2007, 21:49   #2
NW.
 
Reputacja: 1 NW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skał
Według mnie różnica nie jest aż tak ogromna lub można powiedzieć że faktycznie jej nie ma. Może trafiłem na sesje stricte oparte na klimacie H.P. Panteon ''bogów'' i w rpg i w prozie jest taki jak być powinien, te istoty wywołują przerażenie, ich historia, cele i wzmianki o spotkaniach z ludźmi są tak napisane że gracz/czytelnik autentycznie nie może darzyć ich sympatią. Poczytaj chociażby jeszcze raz nowelkę ''W górach szaleństwa'' z naciskiem na opisy miasta starych istot czy shoggothów. Majstersztyk!

Lovecraft często sam podkreślał że Wielcy Przedwieczni dysponują mocami których zwykły śmiertelnik nie może nawet pojąć, więc na swój sposób są bogami, ewidentnie w niektórych przypadkach pół-bogami. Jednak częściej w sesjach gracz spotyka się z różnymi rasami, czy to mi-go czy cthonianie.
 
__________________
Always remember that You are weak against the power of the Dark Side.

Ostatnio edytowane przez NW. : 10-05-2007 o 21:59.
NW. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem