Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2016, 09:16   #4
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Magnus pozbierał się z podłogi i bez słowa oddał tabliczkę starszemu jegomościowi i oparł się o barierkę starając się przemyśleć sprawę. Był człowiekiem nauki chwilę zajęło mu przeanalizowane tej osobliwej sytuacji koniec końców wybuchł śmiechem nad własną naiwnością.

- Przepraszam Panie Doktorze pewnie też jesteście archeologiem? Proszę nie gniewajcie się na mnie za to ciąganie za gustowną marynarkę po prostu z boku wyglądało to jakby dwóch zbirów groziło starszemu dżentelmenowi skąd miałem wiedzieć, że macie postawę jak żeglarz na statku podczas sztormu i tak dobrze opracowany plan działania? - Zaczął mówić jednocześnie wyciągnął z wewnętrznej kieszeni marynarki chusteczkę, którą zaczął wycierać śmierdzącą maż z laski oraz dłoni.

- Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że „Black, Shoe” ma na tyłach tak dużą i uroczą speakeasy! Większość tego typu spelunek jest obskurna, ale ta ma naprawdę klasę! Te regały z książkami i światła przywodzą na myśl książki Juliusza Verena jak rozumiem jest tyle wyjście, którym umkniemy tym patałachom ? - Spytał wskazując głową drzwi, przez które weszli. Ukryte za różnymi drzwiami bary połączone z salami tanecznymi były obecnie dość popularne w Stanach, ale taką ładną spotkał po raz pierwszy!

- A zemstą mafii się nie przejmuje przecież nikogo nie zabiłem tylko lekko obiłem ich ludzi! Ale ma Pan racje Panie Doktorze będę musiał skrócić moją wizytę w tym pięknym kraju, ale jak już zbadacie te tabliczki to będę musiał jedną zabrać lepiej tą egipską załatwię sobie jakąś pracę na wykopaliskach na Dalekim Wschodzie może w Indiach? Wielka szkoda chciałem skupić się na kulturze Helleńskiej, bo zawsze mnie bardziej interesowała, ale cóż... Po kilku latach Capone i jego ludzie na pewno zapomną o takiej płotce jak ja! Nie opłaca się wydawać tyle kasy żeby ubić jedną płotkę! Ich wpływy sięgają, co najwyżej do Europy a i tak nie bardzo - Wyjaśnił z pewnością siebie zupełnie nie czując strachu o własne życie.

- Tylko te chitynowe maski mrówek tych paserów jakieś dziwne... Pewnie pożyczyli pomysł od plemion Amazońskich tylko, po co im te zgniłe jajka w oczach? Cóż, udało im się nabrać głupie baby, uroczę są, ale bezmyślne i sieją panikę a przecież wszystko ma logiczne i sensowne wytłumaczenie! Jak widać paserstwo artefaktami naszych przodków jest bardziej opłacalne niż sądziłem skoro starczyło właścicielowi na zbudowanie tak uroczego zakątka na tyłach! - Rozluźniony odbił się od barierki i podszedł do drugiego naukowca

- Mogę zerknąć na te tabliczki, które uratowaliśmy z ich łap? Pierwsza jest oczywiście egipska jeżeli da mi Pan chwilę to odcyfruję zapis hieroglificzny druga wygląda jak jakiś prymitywny rysunek naskalny dużo mniej interesujący lecz też znajdzie swe miejsce w muzeum i należy go chronić przed zakusami krótkowzrocznych bogaczy którzy ustawiają je przy kominku zamiast badać aby poszerzyć nasze zrozumienie przeszłości - Zerknął z profesjonalną ciekawością w kierunku ich zdobyczy.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 23-06-2016 o 14:38.
Brilchan jest offline