Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2016, 12:59   #8
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Skoro Doktor nie bardzo zwracał uwagę na to, co mówił to muzyk postanowił odpłacić mu się tym samym. Oczywiście słuchał, co staruszek mówi jednak mając podzielną uwagę, bez której nie dałby rady wyuczyć się dwóch zawodów jednocześnie zaczął szperać w jego bibliotece w poszukiwaniu jakieś książki, która pomogłaby mu dowiedzieć się czegoś o mrówkach.

Wpadła mu w oko encyklopedia dla ogrodników "Green thumb's questionnaires „ jako że niedługo będą lądować a on musiał doprowadzić się do porządku nie miał teraz czasu szukać czegoś bardziej naukowego pod hasłem mrówka doradzano, aby zalewać ich siedliska wrzątkiem a na trasach przemarszu rozsypywać sodę "dobre i to tylko skąd ja wezmę dość sody na mrówkę wielkości człowieka?” Pomyślał odkładając książkę na miejsce.

- Dziwna ta machina, ale ważne, że rzeczy mam wyprane, ale przecież nie mogę wyjść w tym na egipską ziemię! Nie dość, że bym wyróżniał się z tłumu to ugotowałbym się w czarnym ubraniu - Rzekł sam do siebie następnie złożył ciuchy w kostkę i ruszył na poszukiwanie czegoś bardziej odpowiadającego epoce. Parasol bardzo mu się spodobał nadawałby się na broń, ale znów za dużo zwracał uwagi za to przydługi szal przypominał mu raczej stary dywan pokojowy.

W końcu pośród imponującej ilości ubrań odnalazł grecki chiton, do tego dobrał sobie odpowiednie sandały buskin i petasos - płaski kapelusz:





[MEDIA]http://www.larp.com/hoplite/petasos2.jpg[/MEDIA]

[MEDIA]http://4.bp.blogspot.com/_2D5vZOZnXYQ/TPdzIaRctzI/AAAAAAAAAMQ/y5jen8FVexQ/s320/low+buskin.jpg[/MEDIA]


źródła:
Ancient Greek Clothing
History of Sandals: Shoe Styles of Ancient Greece: Boots (Buskins and Endromis)




Postanowił, że skoro i tak nie wtopi się w tłum będzie udawał młodego kupca z Greckiego Polis brak opalenizny da się wyjaśnić tym, że wyższe warstwy unikały go, jako coś plebejskiego i niemodnego. Zaryzykował i wziął ze sobą trzy współczesne przedmioty okulary, bez których miał problemy z czytaniem, laskę, która nie powinna budzić aż takiej sensacji oraz ukochaną trąbkę, którą schował pod płaszczem podróżnym.

- Aha, czyli tak jak normalnie mogę jutro się potknąć o kamień albo dostać rany kłutej za dziesięć lat nie znamy dnia ani godziny z tym, że ja wiem, że umrę od mrówek zawsze to jakaś przewaga - Spróbował podjeść do sprawy bardziej stoicko - Dziękuje za monitorowanie będę wdzięczny za dalsze informacje - Dodał żeby Doktor nie pomyślał sobie, że mu totalnie obojętne.

Wycieczka!

Był zaskoczony tym, że rozumie mowę tubylców a wszystkie napisy były po angielsku! Do tego nikt nie zwracał uwagi na dziwaczny ubiór jego towarzysza. Historyk chciał się o to zapytać, ale zgodnie ze swoim wcześniejszym postanowieniem nie denerwowania swego wybawcy wstrzymał niepotrzebną gadaninę chłonąć całym sobą piękno starożytnego świata.

Los pierwszego geniusza historii prawdziwe go zaszokował - Oczywiście Panie! Oprzyjcie się o mnie a drugą nogę możecie odciążyć za pomocą mojego kostura podróżnego - Podał Imhotepowi swoją laskę a następnie pochylił się, aby schwycić go pod ramię i dać mu oparcie.

- Ale jak to możliwe?! Przecież jesteście najtęższym umysłem waszego pokolenia panie. Przed wami jeszcze wiele do osiągnięcia trzeba wam pomóc z tymi nogami - Zrozpaczony zaczął łowić wzrok starszego mężczyzny przecież w książkach historycznych nie było nic o żadnym inwalidztwie ani niesławie wielkiego lekarza!
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 26-06-2016 o 14:49.
Brilchan jest offline