WÄ…tek: Sen Nocy Letniej
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2007, 11:15   #130
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Gdy wszyscy wyszli i został jedynie paź księżnej, Verita uniosła niby to z wysiłkiem głowę znad poduszek.

- Wyjdź. – rzekÅ‚a do mÅ‚odzieÅ„ca cicho, lecz dobitnie. Ten jednak uÅ›miechnÄ…Å‚ siÄ™ tylko przepraszajÄ…co i bynajmniej nie zmieniÅ‚ swej pozycji.
Dziewczyna popatrzyła na niego z powagą, nieustępliwie.

- Wiem, że jesteś oddanym sługą Pani Matki, lecz mnie twoja obecność krępuję. Proszę abyś opuścił moją komnatę, gdyż obecność mężczyzny jest tu zwyczajnie niestosowna. Możesz przyzwać jedną z mych służących, aby się mną opiekowała. Sam zaś, jeśli już musisz, stań za drzwiami. To rozkaz księżniczki...


Znów zaczęła kasłać. Uśmiech z warg pazia znikł. Po chwili namysłu rzeczywiście wycofał się z komnaty. Gdy tylko prowizoryczne drzwi się za nim zamknęły, Verita pochyliła się zaglądając pod łóżko.

- Mudi mam problem... – szepnęła do stworka, który bawiÅ‚ siÄ™ jej zapomnianÄ… poÅ„czochÄ…. – Ta kobieta, nie może siÄ™ dowiedzieć że byÅ‚am w waszym Å›wiecie, rozumiesz? BÅ‚agam ciÄ™ maluszku weź nóż spod szafy oraz Å›wieczkÄ™ i schowaj je na wieży. KiedyÅ› tam byÅ‚a pracownia artysty, teraz już tylko rupiecie zalegajÄ… po kÄ…tach. Wieża znajduje siÄ™ dokÅ‚adnie nad mojÄ… komnatÄ…... Potrafisz siÄ™ tam dostać, prawda?

Stworek patrzył na nią ze zdziwieniem, ale w końcu pokiwał głową.

- Pospiesz siÄ™...
– prosiÅ‚a Verita.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline