Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2016, 12:45   #122
AdiVeB
 
AdiVeB's Avatar
 
Reputacja: 1 AdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumny
No tak. Zdanie testu to nie tylko statystyka wypadowa współczynników i umiejętności. Lemi nam i tak na rękę poszedł i uwzględnia suwaki co 3 poziomy , które działają tez w walce (jeśli się mylę to popraw mnie Lemi). Poziomy trudności są po to żeby odzwierciedlić jakąś konkretną sytuację - przynajmniej ja to tak rozumiem. Jesteś załóżmy świetnym strzelcem (Zręczność 18 Pistolety 6). Mając strzelić w nieruchomą tarczę przy pięknej słonecznej pogodzie kiedy słońce nie świeci ci w oczy to czysta formalność, pociągasz za spust i trafiasz nawet przy statach o wiele mniejszych. Ale w sytuacji gdy do tego dochodzi hałas, niesprzyjające warunki pogodowe, ostrzał przeciwnika i ruchomy cel albo nie daj Boże strzelasz jeszcze dodatkowo z ruchomego pojazdu to trudnośc takiego testu leci drastycznie w górę. Chyba głupotą byłoby testowanie wszystkiego na takich samych zasadach. Każda sytuacja jest inna i to że tobie albo mi jako BG wydaje się taki strzał formalnością bo przecież jesteśmy kozakami w strzelaniu to nie znaczy że faktycznie można spodziewać się w 100% sukcesu.

Tak tylko sobie napisałem swoje rozumowanie tego wszystkiego. Oczywiście pewnie się mylę bo ta mechanika testowa jeśli chodzi o NS nieco mnie przerasta jeśli akurat nie siedzę z podręcznikiem na kolanach.
 
AdiVeB jest offline