Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2016, 16:51   #69
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Nie o tą wypowiedź mi chodziło, ale czytałem forum dla Grognardów i miałem wrażenie, że ich niechęć do nowszych edycji niczym nie wyróżnia się od niechęci starca do nowinek technicznych (w sensie takich, które naprawdę ułatwiają życie, a nie jakiś Pokemon GO czy innych bzdur ).

Cytat:
Chodzi Ci o Player's Option: Combat & Tactics? To dobry podręcznik był, ale pamiętaj, że nie był konieczną nakładką na zasady AD&D 2.
Owszem, właśnie o Player's Options mówię i zdaję sobie sprawę, że jak sama nazwa wskazuje - był tylko opcją, ale wciąż można to uznać jako jakiś wytyczony kierunek.
Chociaż z drugiej strony model biznesowy jaki wypracował WotC do D&D 3 i 4 edycji chyba więcej ma wspólnego z Magic The Gathering, niż właśnie z prekursorem.

Cytat:
A poplecznicy i armie najemników były właśnie charakterystyczne głównie dla OD&D i AD&D 1, które mówisz, że po łebkach zaliczyłeś, no i może jak ktoś grał w Basic / Expert / Companion / Immortal set, bo tam było dużo zasad związanych z tzw. "endgame". Trudno wnioskować o popularności tych zasad ot tak. Na odd74proboards.com występują w PBFach, chociażby tutaj drużyna ma 5 postaci głównych i 5 popleczników.
S&W czerpało całymi garściami z OD&D. To moje zaliczenie po łebkach bierze się tylko z odnośników do Chainmaila, które odrzuciły mnie z początku, ale znalazłem sobie S&W w wersji Whitebox, które bardzo przypomina OD&D i zachęca do stosowania wszelkiego rodzaju najemników. Moja opinia bierze się głównie ze wspomnień innych osób, które grały w tamtych czasach i pamiętają rozgrywkę właśnie w ten sposób. Sam starałem się implementować takie rozwiązania, ale jak widziałem druida, który czyści sobie lochy wysyłając do przodu swoich zwierzęcych towarzyszy to szybko zrezygnowałem
BECI prowadziłem prawie dwuletnią kampanię, choć właściwie była to Rules Cyclopedia, która jest usprawnioną wersją wydaną przez TSR w latach 90. Bohaterowie zdążyli się już osiąść i założyć własne królestwo, a wtedy najemnicy i cały ten mass combat nabiera dla mnie znaczenia.

Cytat:
I've looked at them, yes, but I'm not really a fan. The new D&D is too rule intensive. It's relegated the Dungeon Master to being an entertainer rather than master of the game. It's done away with the archetypes, focused on nothing but combat and character power, lost the group cooperative aspect, bastardized the class-based system, and resembles a comic-book superheroes game more than a fantasy RPG where a player can play any alignment desired, not just lawful good.
Uważam, że w paru miejscach zdecydowanie przesadził, choć ma też trochę racji.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline