Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2016, 17:26   #27
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nie miestrzowałem Neuro, ale jak przeczytałem o wykorzystaniu wielu umiejętności w jednej turze, to się bardzo zdziwiłem. Czy ktoś w ogóle stosuje?
Jeśli w jednym segmencie rzucam granat, a w drugim i trzecim strzelam, to używam 1/3 umiejki rzucania i 2/3 pistoletów.
- Bywa jak ums wspomagający z pokrewnego umsa. Choć bazowo testuje sie zwyczajnie na podstawowy ums. A takie ciekawostki zdarzają się ale jak się da to staram się zakręcić by zmiana umsa zgrała się z nową turą. Nie zawsze się da jak np. strzelec strzela jeden segment i korzysta z umsów strzeleckich a w drugim ktoś mu się ładuje w zwarcie i zaczyna się kulanie na zwarcie. Więc bywa niestety ale mówię jak się da to lepiej rozpisać to zgodnie z turami. Ale nie jest to zbyt częśty przypadek przynajmniej u mnie na sesjach.


Cytat:
To dość dużą ingerencja w mechanikę (żeby nie napisać całkowita zmiana), ale jeśli zastąpić by 3k20 jednym rzutem, pozwoliłoby to np. na skorzystanie z przerzutów. Np. zamiast wprowadzania zbyt dużej liczby modyfikatorów i stopni trudności, można dodawać przerzuty.
- Tak, możnaby tak zrobić. Byłoby chyba trochę jak w bitewniaku albo WoD gdzie potrzeba sukces ale kula się ilością kostek zaleznych od jakiegoś tam zaawansowania czy wsytuacji. No oczywiście było to znaczne odstępstwo i ingerencja w klasyczną mechanikę neuro.

- Generalnie rzut na 1k20 jako bazowy nie jest zły. Ładnie widać po strzelaniu na ołowiowych zasadach które bazowo odbywa się właśnie na 1k20 i działa moim zdaniem dużo sprawniej od standardowego 3k20. Obecnie w Ołowiu te strzelanie jest swego rodzaju jednokostkowym ewenementem bo standardzie potrzeba nadal 2 sukcesy na 3 kościach no albo przy młócce liczy się każda kość. Niemniej mi to pokazuje, że nawet zostawiając trzon mechy (Wsp i Umsy) można znacznie uprościć system bez zbytniego rzezania go.

- Ogólnie więc tendencja by "zrobić jakoś tak" by te "staty" (Wsp + Umsy) zachować w skali z grubsza 1 - 20 i kulać na 1k20 to mi sie wydaje rozsądna jeśli chceć zachować jak najwięcej z oryginału.

- Proste wydaje mi się jakoś zcalić w jedno te staty (Wsp i Ums) bo tak naprawdę obecnie kula się na staty, zmodyfikowane o umsy i Suwaki. Ale to zbędna komplikacja bo nadal tak naprawdę kula się na daną statę (najczęściej umsa). Więc jakby zcalić w to jedno byłby gotowy ums do wykulania na jakiś poziom. Powiedzmy takie 14. I PT ustalony sytuacyjnie czy od stanu postaci czy warunków otoczenia na tyle i tyle. I 1k20 do wykulania. Jakieś specostwo czy pozostałość po seg można by zrobić na kilka kostek powiedzmy nawet do tych trzech ale właśnie by starczyło wukulać na jednej.

- Zdecydowaną porażką obecnie jest kulanie zwarcia. Jest beznadziejne. Może i jest realistyczne pod kątem, że schodzi się do defensywy a potem znów atakuje a ciosy nie dcohodzą czy chybiają ale jest żmudne, nudne i beznadziejne do kulania. Zwłaszcza jak jest większa walka i gdzieś jest młócka a gdzieś ktoś jeszcze biega, strzela czy co tam jeszcze robi a tu zwarcia trzeba pilnować. A powinni być porsto i szybko. Też jakiś wyjątej zrobiono na te 3 kostki i zmienną ilość sukcesów. W efekcie walka potrafi trwać parę tur i bez jakiegoś specjalnego roztrzygnięcia. Sprawę można by też załatwić zastąpiając ją jednym rzutem k20 ale tu juz trzeba by pomyśleć co zrobić z tymi wszystkimi Sztuczkami i Cechami które najczęściej by się udały potrzebna jest jakaś tam przewaga w sukcesach albo ileś sukcesów na kostkach np. 2 albo 3. Czasem są też zaawnasowane czyli trzeba zrobić jakiś wstępny numer (np. chwycić) by wykonać kolejny (np. rzucić). Ale i tak bym był skłonny jakoś to nagiąć pod zasadę 1k20. Tylko by nie rozdrabniać się osobno nad każdą Sztuczką trzeba by wymyśleć jakiś ogólny wzór by to wpakować w tą nową zasadę.




Cytat:
Jestem pewien, że czytałem, że suwaka nie powinno się stosować podczas walk.
- W oryginalnych zasadach na pewno nie powinno Nawet w "Ołowiu" nic się nie zmienia Chyba, że ktoś se jakąś cziterską homerule wymyśli i stosuje
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem