Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2016, 17:33   #22
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Perki

O Perkach słów kilka.


Ponieważ w raportach gry z mojej strony, co jakiś czas, jakiś Gracz zostaje obdarowany Perkiem, posypało się kilka pytań w tym temacie. I słusznie, gdyż informacje na ten temat nie łatwo wykopać. Tak samo powinienem zapewne zrobić z PD. Wszystko powoli powstaje na stronie, ale wiecie jak jest...

A zatem...

PERKI

Perki to punkty przyznawane Graczom uznaniowo przez MG. Za inicjatywę, za ciekawe pomysły, "niezłe akcje", szacun za zaangażowanie i co tylko. Są rekompensatą za systemowe PD na które MG wpływu nie ma.
Gdybym miał więcej czasu, byłyby to karty, a każda miałaby jakąś treść. Ale czasu nie mam - stąd punkty.

Działanie Perków

Wydając Perka Gracz może zmienić coś fabularnie. Najczęściej dotyczy to czegoś w jego otoczeniu, jego sytuacji lub w sprawach, wątkach, którymi się zajmuje. Ma to na celu kształtowanie wspólnie przygody o takie rzeczy, które są ciekawe i grywalne. Można takim punktem zmienić czyjś stosunek do postaci, przyspieszyć wątki, uniknąć śmierci lub obrażeń, wziąć niezabrany prowiant na drogę, odzyskać skradzioną monetę itd.
Używając Perka, Gracz musi się liczyć, że MG może poprosić go o jakieś uzasadnienie fabularne [opcjonalnie].
Perk działa przede wszystkim na postać gracza. W przypadku większych zmian fabularnych w grze, może zostać wyznaczona cena w Perkach. Chodzi o to by jeden Gracz nie zmienił całego sensu i fabuły gry Trzeba ich używać z głową, gdyż łatwo się ich nie zdobywa. Chyba tyle.

Jestem otwarty na pomysły w tej materii. Jak są pytania - śmiało.

 
Martinez jest offline