Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2016, 16:33   #181
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
- Piłem gorzałkę całe życie - stwierdził cicho Lehman. - Khy, khy... - zakaszlał. - Chce umrzeć trzeźwy, tak jak chciałaby tego moja zmarła żona. Ból, czy nie ból, jeśli macie odrobinę honoru, to niedługo będę trupem. Jakoś... khy... wytrzymam. Daj mi mój bukłak, chłopcze, a potem słuchajcie uważnie.

Jekil zbliżył się z bukłakiem w ręce. Był wykonany z drewna i impregnowanej skóry, ciężki i duży, wciąż ciepły po wlaniu do niego przegotowanej wody. Łowca nagród podszedł ostrożnie, ale wiedział, że odebrali mężczyźnie całą broń, jaką miał przy sobie.

Popełnił jednak błąd, co jednak zauważył dopiero w momencie, kiedy ten doszedł do skutku. Nachyliwszy się nad pokasłującym zbirem, nie zauważył szybkiego ruchu ręką Tobiasa, ostatniego, wykonanego resztką sił gestu. Zauważył jednak, jak Lehman złapał mały nóż, trzymany w pochwie przy pasie Hofferta. Chcąc uniknąć ciosu odskoczył w tył, ale nie w porę zorientował się, że bandyta nie chciał w akcie desperacji zabić choć jednego z ludzi, którzy przypieczętowali jego los. Tobias wykorzystał resztki sił w innym celu.

Szybkim ruchem drżącej dłoni poderżnął sobie gardło, od ucha do ucha, tak samo, jak zrobił to Elgastowi. Krew bryzgnęła mu na odrosty na posiwiałej, rudej brodzie, na koszulę i buty Jekila. Upadłszy na trawę w pogłębiającej się kałuży krwi, uśmiechnął się jeszcze jeden raz.

Trzeba było przyznać, że w połączeniu z drugim ustami, które wyciął sobie na szyi, wyglądało to wyjątkowo paskudnie.

Tobias Lehman zmarł trzeźwy. I cholernie szczęśliwy jak na kogoś, kto ma w brzuchu pół metra żelaza i drewna, a gardło poderżnięte niczym prosię.
 

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 21-08-2016 o 18:14.
Fyrskar jest offline