Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2016, 00:39   #37
Szkuner
 
Szkuner's Avatar
 
Reputacja: 1 Szkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputacjęSzkuner ma wspaniałą reputację
Tankred sączył powoli wyborne wino i z zaciekawieniem słuchał przyjaciela.
- Twój ojciec był alchemikiem? Nigdy mi o tym nie wspominałeś. - Chwycił różowy flakonik i obracał go w dłoniach przyglądając się zawartości - Skoro zaś bawił się w tak niebezpieczne eksperymenty - na twoim miejscu Frelio pozostałbym na piciu wina. - Miksturę odstawił na środek stolika, a kubek bretońskiego przechylił do dna. Nie czekając ani chwili nalał następny sobie oraz przyjacielowi. Dziwiły go poczynania tych, którzy przed sekundą stali na leżakach. Są w tawernie, a zachowują się niesłychanie cudacznie.
- Powiedz mi Frelio, co wyrabiają tamci ludzie pod ścianą? Parę ładnych lat siedzę na południu, ale modłów w tawernie jeszcze nie widziałem. Norma w tych stronach?
Tankred rozsiadł się wygodnie, aby oglądać dziwne zachowanie tutejszych. Wyjął jeszcze parę złotych monet po czym gestem chciał przywołać obsługę. Wino wyraźnie wzmaga apetyt, zatem należy przekąsić coś niewielkiego. Może wątróbkę drobiową? Tutaj na południu najlepiej potrafią ją przyrządzić.
 
Szkuner jest offline