Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2016, 14:01   #32
Morel
 
Morel's Avatar
 
Reputacja: 1 Morel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post

Mi się to akurat nie podobało, bo jako MG wchodzisz w kompetencje gracza. Niejako poprzez metodę kija i marchewki zmuszasz go do pewnego schematu zachowań, przez co pewne role od razu będą mechanicznie wykluczone z powodu twojej optymalizacji gry czy tego konkretnego house rule. Ascetyczne postaci, czy hołdujące określonemu etosowi pierwsze przychodzą mi na myśl - ascetyk szukający wygód? Biczownik próbujący zapewnić sobie komfort? Nowicjusz folgujący sobie w karczmie?Chyba, że potrzebujesz jako MG haków fabularnych degenerując moralność BG, wtedy może i istotnie poprawia jakoś fabułę.

Są systemy wprost korzystające z pewnej puli punktów, tokenów, żetonów kart czy innych takich, które gracz zagrywa a które powodują modyfikację sceny. WFRP ze swoim systemem modyfikowania rzutów czy PPkami wygląda słabo, choć z ciekawszych zasad domowych widziałem wykorzystanie PPków właśnie jako takich punktów fabuły - a nie jako przycisk "nie zabijaj".
No święta racja - znów nie dość jasno się określiłem - Nie działa to tak:
- kupujesz piwo jakości - doskonałe - dostajesz punkta
Wszystko opiera się na logice
Jeśli dziarski krasnolud nagrzmoci się w karczmie, będzie miał kaca, ale dostanie punkt losu
Jeśli elf odludek będzie zmuszony towarzyszyć owemu krasnoludowi, bo komuś tam obiecał mieć na niego oko - straci punkt losu - nie wyspał się, od hałasu piszczy mu w uszach i cały przesiąknął zapachem dymu i potu
Gdyby nie było takiej zasady to ponarzekał by trochę i na tym koniec, a tak mogę liczyć na to, że spróbuje kogoś wynająć do pomocy, albo przekonać go, aby odpuścił sobie imprezę.
 
Morel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem