Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2016, 15:18   #113
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Rozmowę przyjaciołom przerwało trzech strażników miejskich. Przechodząc obok niespodziewanie się zatrzymali i jeden szturchnął drugiego.

- Eee... to ci. Ten wielki łysol to nie może być kto inny. Gadaj!

Kompan odchrząknął i zaczął mówić.

-Witamy w Middenheim- powiedział siląc się nieudolnie na przyjacielski ton- Komendant straży miejskiej chciałby porozmawiać z wami o tym szczuropodobnych zwierzoludziach z którymi podobno walczyliście. Wieśniacy zakwaterowani w magazynach nie mówią o niczym innym. Proszę z nami...

Ponieważ nikt z bohaterów z Garssen nie protestował strażnicy zachowali pozory uprzejmości i poprowadzili wszystkich do siedziby straży będącej skromnym kamiennym budynkiem w pobliżu bramy południowej.. Tam posadzono ich w holu w którym nie brakowało uczestników bójek i podejrzanych o drobne kradzieże, by po około godzinie wprowadzić do skromnie wyposażonego gabinetu. Za biurkiem siedział człowiek po którym na pierwszy rzut oka było widać, że jego żywiołem jest wydawanie rozkazów.
Widząc, że ma interesantów przerwał pisanie i wstał poprawiając mundur.


-Dziękuję za przybycie. Nazywam się Ulrich Schutzmann. Jestem komendantem straży miejskiej i zastępcą grafa do spraw bezpieczeństwa, na czas nieobecności naszego pana. Doniesiono mi, że napotkaliście zwierzoludzi. Chciałbym poznać szczegóły.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!

Ostatnio edytowane przez Ulli : 04-09-2016 o 15:54.
Ulli jest offline