Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2007, 09:17   #21
Kokesz
 
Kokesz's Avatar
 
Reputacja: 1 Kokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputację
Ja zawsze lubiłam grać ze znajomymi w systemy wymyślone tak naprawdę na poczekaniu. Jednak podstawową rzeczą w tych systemach była mechanika. Często dłużej nam zajmowało obmyślenie jakie współczynniki i ile ich mają mieć postacie, jak będą wyglądały testy walki niż sama sesja.

Jeśli chodzi o opis świata, to myślę, że na krótkie sesje bardzo szczegółowa historia nie jest potrzebna, wystarczą podstawowe informacje. MG musi być jednak przygotowany na pytania ze strony gracz na temat tego świata. Jeśli w danym świecie autorskim ma być przeprowadzonych kilka sesji, to wydaje mi się, że powinien być on lepiej dopracowany.

Mechanika systemu dla mnie jest najważniejszym kryterium określającym to czy system jest autorski czy też tylko się za taki podaje.

Tobie Yaneks życzę powodzenia i radzę dobrze się zastanowić nad mechaniką systemu.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane,

Nic nie zostanie wybaczone.
Księga Żalu I,1
Kokesz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem