Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-09-2016, 23:53   #30
Corrick
 
Corrick's Avatar
 
Reputacja: 1 Corrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Mi Raaz
Bardzo chętnie bym zagrał. Jeszcze nie wiem czym. W mojej ocenie największym problemem będzie zgranie linii czasowej kilku solówek. Zawsze będziesz mieć graczy piszących szybciej i wolniej. I nawet świetna sesja może paść, gdy np. 4 osoby są zastopowane, bo jedna czasowo jest 3 dni w plecy. Prowadzi to też do sytuacji, w której 4 osoby czekają i narasta frustracja, a ta jedna wie, że czegokolwiek nie zrobi, to nie wpłynie to na fabułę, bo przecież tamci są już w przyszłości, a u nich nic się nie wydarzyło.
Cóż, na takie sytuacje też mam (wydaje mi się, że dobre) rozwiązanie. Przygoda się już się tworzy, kwestie mechaniczne są poddawane obecnie intensywnej obróbce myślowej

Jeśli chodzi o zaś o przestoje w grze, to chciałbym zrealizować następujące założenia:
  • Jedna grupa startuje wcześniej, inna później. Sprawa niby normalna w czasie gry tego typu, ale wymagana.
  • Postaci nie muszą ściśle brnąć ścieżką, którą wskazują im dowody. To będzie sesja nastawiona na myślenie, czasem pokrętne i złudne
  • Każda z grup ścigających naszego uciekiniera, choć w założeniach będzie go ścigała tą samą ścieżką, w różnym stopniu będzie składała całość układanki do kupy.
  • Żadna z grup nie skontaktuje się z tą samą postacią. Jeśli Wampiry będą się kontaktować z np. Księcie w NY, to Łowca skorzysta z dostępu do NSA/FBI, a łaki pogadają z kimś ze swoich ziomków. To spowoduje, że nikt nie będzie miał tych samych danych, przez co tylko wzbogaci się rozgrywka.
  • Występuje jeszcze coś takiego, jak wypadki losowe. Gdyby ktoś poruszał się za szybko, zawsze można go usadzić wypadkiem w drodze ("padł Ci dyferencjał, stoisz pośrodku polnej drogi gdzieś w Dakocie Północnej").

Można? Wszystko można!

Jeśli chodzi o pary, przemyślę kwestię
 
__________________
Port Balifor - przygoda osadzona w świecie Smoczej Lancy - zapraszam do śledzenia!
Przez czas bliżej nieokreślony bez dostępu do sieci. Znowu...
Corrick jest offline