Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2016, 01:16   #104
Marrrt
 
Marrrt's Avatar
 
Reputacja: 1 Marrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputację
No tak. Beczki. Jakżeby inaczej!
Hilly przyzwyczaiła się już do trudów podróży. Osiem dni wędrówki mimo iż tak samo jak wcześniej męczących, nie zniechęciło ją do przygody. Za to zrobiły to teraz beczki. Każdy wszak słyszał historię o Bilbie jeźdźcu beczek. I co? I jej przyszło to samo. Odgrzewanie tej samej potrawki z królika. Nic nowego. Gęś by to wszystko kopnęła…
Hobbitka usiadła z mocno nadąsaną miną wpatrując się w dwa stróżujące trolle i piętrzący się obok nich stos bednarskiego znoju. Beczki były oczywistym pomysłem. Schować się i niech ich trolle wniosą do środka. Zamiast wiec kombinować jak dostać się do cienistej kotliny, Hilly zaczęła wymyślać argumenty dla których beczki byłyby złym pomysłem. O dziwo poszło jej to zupełnie łatwo.
- W beczkach nie ma co się chować - powiedziała nagle do pleców Thyriego i bioder Lorelei i Malborna - nie wiadomo czy i kiedy by trolle nasze beczki wzięły. A jak by już wzięły to co by zrobiły jakby nie poleciało z nich piwsko. Lepiej się po prostu przekraść gdy nie będą patrzeć, albo…
Tu przerwała i uśmiechnęła się wysoce zawadiacko zezując na Malborna
- Albo posłać naszego Hadora z zachodu. Z wieściami od Gorzima dla Mormoga. Dobrze ci wtedy poszło, a teraz jeszcze bardziej zarosłeś. Mówiłbyś. Lorelei by nic nie mówiła. A trolle mają słaby wzrok więc wystarczy się utytłać ziemią i okryć jakimiś pelerynami. Na ich węch mamy czar od pani Feredrun i co tu dużo mówić… sami po tej podróży też raczej nie za ładnie pachniemy. A jak gobliny, znaczy ja i Thyri na słońcu za bardzo podejrzane, to mogłabym Thyriemu na barana wskoczyć i go zakryć… To by był z nas pokraczny człowiek… - zaśmiała się na myśl o takim widowisku - no ale troll mógłby się nabrać...To co?
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline